2026 m. gegužės 12 d. Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriuje vyko pirmasis Nacionalinis slaugytojo padėjėjo profesinio meistriškumo konkursas. Šis renginys tapo svarbiu žingsniu stiprinant slaugytojo padėjėjo profesijos prestižą, skatinant mokinių profesinį meistriškumą, atsakomybę ir pagarbą žmogui.
Ypatinga ir simboliška tai, kad konkursas vyko minint Tarptautinę slaugytojų dieną. Tai dar labiau išryškino kokybiškos slaugos svarbą, žmogaus orumo, rūpesčio, atidumo ir profesionalios pagalbos reikšmę.
Nacionalinis konkursas Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriuje surengtas Centrui laimėjus atranką dėl nacionalinio konkurso vykdytojo. Tai reikšmingas įvertinimas, patvirtinantis Centro pasirengimą organizuoti nacionalinio lygmens renginius, telkti profesinio mokymo bendruomenę ir prisidėti prie slaugos srities specialistų rengimo kokybės stiprinimo.
Konkurse dalyvavo devynios komandos iš Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro, Kauno technologijų mokymo centro, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro, Marijampolės profesinio rengimo centro, Marijampolės MTEC Kudirkos Naumiesčio skyriaus, Panevėžio mokymo centro, Rokiškio profesinio mokymo centro, Utenos regioninio profesinio mokymo centro ir Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus.
Renginio dalyvius pasveikino Biržų technologijų ir verslo mokymo centro direktorius Dainius Korsakas, Vabalninko skyriaus vedėja Vilija Daukienė, VšĮ Biržų ligoninės vyr. slaugos administratorė Indrė Aukštikalnienė ir Biržų r. sav. Vabalninko seniūnijos seniūnas Laimutis Brazdžionis. Svečiai pabrėžė, kad slaugytojo padėjėjo darbas yra itin reikšmingas, reikalaujantis ne tik profesinių žinių ir praktinių gebėjimų, bet ir jautrumo, kantrybės bei nuoširdaus rūpesčio žmogumi.
Konkurso metu dalyviai vykdė užduotis, atspindinčias kasdienes slaugytojo padėjėjo profesines situacijas: sprendė teorijos testą, demonstravo gebėjimus surinkti ir pritaikyti pirmosios pagalbos rinkinį, plauti pacientui galvą, keisti lovos baltinius, maitinti per zondą, atpažinti ūmią būklę ir atlikti pradinį gaivinimą.
Konkurso užduotis vertino kompetentinga komisija, sudaryta iš profesijos mokytojų, atstovaujančių įvairioms Lietuvos profesinio mokymo įstaigoms. Vertintojais buvo ir mokinius konkursui ruošę profesijos mokytojai, todėl renginys tapo ne tik mokinių profesinių gebėjimų patikrinimu, bet ir mokytojų bendradarbiavimo, patirties pasidalijimo bei gerosios praktikos sklaidos erdve.
Susumavus konkurso rezultatus, pirmąją vietą iškovojo Kauno technologijų mokymo centro komanda – Lina Samulionienė ir Simona Kindurienė. Mokines konkursui ruošė vyr. profesijos mokytoja Rūta Žigutienė. Antroji vieta atiteko Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus komandai – Ramintai Indriulėnienei ir Kristinai Mikalajūnienei, kurias ruošė vyr. profesijos mokytoja Dalė Markutienė. Trečiąją vietą pelnė Panevėžio mokymo centro komanda – Laura Dručkuvienė ir Loreta Kuncienė. Mokines konkursui ruošė vyr. profesijos mokytojos Rasa Pupelienė ir Rasa Tvaskienė.
Renginio pabaigoje padėkos buvo įteiktos dalyvavusioms mokykloms, mokiniams, juos rengusiems mokytojams ir vertintojams. Konkursas parodė, kad slaugytojo padėjėjo profesija yra prasminga, atsakinga ir labai reikalinga, o būsimi šios srities specialistai turi tvirtą motyvaciją augti, tobulėti ir savo darbu prisidėti prie žmogaus gerovės.
Pirmasis Nacionalinis slaugytojo padėjėjo profesinio meistriškumo konkursas Vabalninke pradėjo naują tradiciją, kuri, tikėtina, ir ateityje skatins profesinį meistriškumą, pagarbą slaugos sričiai ir Lietuvos profesinio mokymo įstaigų bendrystę.





































