S. Nėries g. 8, Vabalninko m., Vabalninko sen., Biržų r. sav., LT-41318 +370 668 76060 vabalninkoskyrius@btvmc.lt

Edukacinė išvyka su mokiniais į medelynus, medelynus-daigynus ir parkus

     Ruduo – ryškių spalvų, darnaus derliaus ir derlingų ūglių metas. Šiuo geltonu oranžiniu sezonu kūrybai skirtus ruošinius galima tiesiog rinktis po kojomis.

2023 metų rugsėjo 13 dieną, grožėdamiesi gražiu rudens oru, dekoratyvinio želdinimo darbuotojo padėjėjo mokymo programos mokiniai kartu su profesijos mokytojomis: Sigita Čibinskiene ir Kristina Grubinskaite, vyko į kelionę po Panevėžio rajoną. Aplankėme  Pelėdiškių medelyną, esantį Panevėžio rajone, tai vieta, kur gyvena 500 pelėdų ir keli tūkstančiai augalų. Labai graži, išpuoselėta aplinka, daug įvairių augalų, suolelių, pavėsinių ramiam pasisėdėjimui. Visame parke groja lengva muzika, yra pelėdų galerija su įvairiomis pelėdų skulptūromis. Kai kurie augalai, kaip pvz., ežiuolės jau išėjo į rudenį, bet prasidėjo miskantų šokis... Medelyne galima vaikščioti laisvai, paliesti augalą, jo žiedą ar lapą, o tai svarbu mums mokantis apie augalus. Medelyne galima įsigyti dekoratyvinių augalų, šilauogių sodinukų.

     Aplankėme ir hortenzijų parką, netoli Panevėžio esančiame Kakūnų kaime, kurį galima vadinti tikru hortenzijų rojumi. Pasiteiravus, kodėl hortenzijas pastaraisiais metais vis labiau pamilo lietuviai, parko šeimininkė teigia, kad labiausiai visus sužavi du aspektai – ilgas žydėjimas ir primityvi augalo priežiūra. Žmones sužavi ir žiedo išskirtinumas, kuomet jos pradeda žydėti baltai, o po to keičia spalvą. Būna tikrai kažkas tokio, kuomet per sezoną pasikeičia žiedo spalva nuo baltos iki rožinės arba visai rausvo atspalvio. Vaizdas būna įspūdingas. Daugiau specifinės priežiūros nėra. Žinoma, hortenzija labai mėgsta drėgmę, nes ir iš lotynų kalbos išvertus augalo pavadinimą hydrangea reikštų vandens indą.

Skaityti daugiau...

Mokslo ir žinių šventė Vabalninko skyriuje

     Mokslo ir žinių šventę BTVMC Vabalninko skyriaus bendruomenė pradėjo šv. Mišiomis Vabalninko Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje. Po šv. Mišių mokyklos aktų salėje vyko mokslo metų pradžios šventė, kurią benduomenė pradėjo Tautiška giesme. Skyriaus vedėja Vilija Daukienė sveikino visus su naujais mokslo metais, pirmakursiams pristatė mokytojus ir visiems linkėjo, kad šie mokslo metai būtų kupini įsimintinų akimirkų, naujų pažinčių ir galimybių tobulėti!

Skaityti daugiau...

BTVMC Vabalninko skyriaus vyr.profesijos mokytojos dalinosi gerąja patirtimi

     Rugpjūčio 29 d., naujiems mokslo metams beldžiantis į duris, BTVMC Vabalninko skyriaus vyr.profesijos mokytojos Dalia Liaukevičienė ir Valentina Jarutienė dalinosi gerąja patirtimi su Panevėžio lopšelio- darželio "Varpelis" kolektyvu - vedė praktinį seminarą "Autentiškos metodinės priemonės įtraukiajame ugdyme". Mokytojų atrasta darbo su akvarele ir asociacijomis technika sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Šią metodiką lengva pritaikyti siekiant gerinti skirtingo amžiaus ir skirtingų gebėjimų turinčių asmenų jausmų ir emocijų raišką.

    Dėkojame Panevėžio lopšelio - darželio "Varpelis" kolektyvui už šiltą priėmimą, aktyvų ir nuoširdų įsitraukimą į mokymus. Linkime kūrybiško įgytų žinių pritaikymo.

Skaityti daugiau...

TVARKARASTIS MYGTUKAS

MANO DIENYNAS MYGTUKAS

MOODLE MYGTUKAS

PAMOKU LAIKAS

SUSISIEKITE SU MUMIS

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras
Skratiškių g. 6, LT-41156 Biržai
Telefonas: (8 450) 32 134
Mobilusis: +370 668 760 68
El. paštas: info@btvmc.lt
Kodas: 302643724

PVM kodas: LT100012838915