Biržų technologijų ir verslo mokymo centras, Skratiškių g. 6, Biržai +370 668 760 68 info@btvmc.lt

Svetainės medis baltas

1234.png

 

 

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras įgyvendino LEONARDO DA VINCI mobilumo projektą

 

      Švietimo mainų paramos fondo sprendimu, grindžiamu ekspertų vertinimais ir Leonardo da Vinci programos atrankos komisijos siūlymu, finansavimą gavo Biržų politechnikos mokyklos parengtas Leonardo da Vinci mobilumo projektas LLP-LdV-IVT-2010-LT-0396 ,,Automobilių remontininkų profesinių įgūdžių tobulinimas per tarptautinę praktiką į sėkmę darbo rinkoje“ (toliau - projektas).

      Tinklapyje publikuojama medžiaga atspindi autorių nuomonę ir Europos Komisija ar jos institucijos neatsako už jame esančią informaciją.

      Projekto tikslai:

      1. Gerinti pirminiame profesiniame švietime ir mokyme dalyvaujančių žmonių mobilumo Europoje kokybę ir didinti jo mastą, ugdyti praktinius įgūdžius;

      2. Pagerinti Europos įstaigų ir organizacijų, teikiančių galimybes mokytis, įmonių, socialinių partnerių ir kitų susijusių institucijų bendradarbiavimo mastą ir kokybę;

      3. Mažinti socialinę atskirtį, stiprinti socialinę sanglaudą;

      4. Skatinti užsienio kalbų mokymąsi;

      Projekto partneriai:

      Priimantysis parneris - EuroPartnership Agency Ltd., Jungtinė Karalystė;

      Siunčiantysis partneris - Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykla;

      Socialiniai partneriai - Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai, UAB V. Briedis ir partneriai.

      Projekto biudžetą sudaro: 27.150,00 EUR.

      Projekto dalyviai – aštuoni Biržų politechnikos mokyklos automobilių remontininko ir keturi Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos automobilių mechaniko specialybių mokiniai, vyks atlikti keturių savaičių gamybinės praktikos į Jungtinę Karalystę.

Informacija apie dalyvių atranką

      Biržų politechnikos mokykloje birželio mėnesį vyko dalyvių atranka. Atrankoje dalyvavo dvylika 117 grupės automobilių remontininko specialybės mokinių. Sudaryta komisija, remdamasi atrankos kriterijais, atrinko keturis mokinius, t.y. Vaidą Savicką, Tomą Belevičių, Dainių Vadeiką, Gediminą Drulį.

Pasirengimas vizitui

      Rugsėjo mėnesį vyko susitikimai su projekto dalyviais, kurių metu buvo derinama vizito programa ir pasirašytos sutartys su siunčiančiu partneriu ir projekto dalyviais. Išvykstantiems mokiniams buvo įteiktos Švietimo mainų paramos fondo paruoštos Leonardo da Vinci programos mobilumo projekto dalyvio atmintinės.

      Spalio mėnesį vyko intensyvus pasiruošimas stažuotei. Mokiniai mokėsi anglų kalbos, pasiruošė technologinius žodynėlius, jiems padėjo profesijos mokytojas R. Vaičiulėnas ir anglų kalbos mokytoja D. Gabrilevičiūtė. Projekto rengėjų grupė parengė dalyviams atmintines apie visą stažuotės programą, įskaitant kalbinį, kultūrinį ir laisvalaikio leidimą. Taip pat vyko dalyvių kalbinis kultūrinis parengimas, kurio metu mokiniai buvo supažindinti su Jungtine Karalyste, Plymouth miestu, šalies kultūra bei papročiais. Mokiniai paruošė Biržų miesto, mokyklos pristatymą.

I srautasI srautas

I srautas

Į stažuotę išlydėti I etapo projekto dalyviai

      Spalio 15 d. į pirmąjį vizitą išlydėjome pirmo etapo projekto dalyvius: Biržų politechnikos mokyklos 117 grupės automobilių remontininko specialybės mokinius: Vaidą Savicką, Tomą Belevičių, Dainių Vadeiką, Gediminą Drulį ir Rokiškio technologijų, verslo ir žemės ūkio mokyklos automechaniko specialybės mokinius: Kęstą Garuolį ir Roką Daunį. Mokiniai atliks keturių savaičių gamybinę praktiką Jungtinėje Karalystėje, Plymouth miesto autoservisuose.

I srautas

Biržų politechnikos mokyklos mokinių įspūdžiai iš tarptautinės stažuotės Anglijoje, kuri truko nuo spalio 15-osios iki lapkričio 16 dienos:

I srautas

     „Visi mes dirbome skirtinguose autoservisuose. Praktikos vadovai kurie skirdavo darbą ir tikrindavo darbo kokybę. Servisuose teko dirbti įvairius darbus: atlikti automobilių diagnostiką kompiuterine įranga, ruošti automobilius techninei apžiūrai, išpakuoti ką tik pagamintus Wolksvagen markės automobilius ir paruošti juos eksploatacijai. Gediminui teko atlikti diagnostiką legendiniam TVR superautomobiliui, kurio vertė 1 mln. dolerių.“

      „Esame patenkinti šia gamybine praktika užsienyje, nes aptarnavome naujausius 2008-2010 metų įvairių markių automobilius. Tokios galimybės nebūtume turėję atlikdami praktiką Biržuose. Mūsų darbu liko patenkinti įmonių darbo vadovai. Gavome sertifikatus su puikiu darbo įvertinimu.“

      Darbo vietose:

I srautasI srautas

I srautasI srautas

I srautasI srautas

      „Gyvenome anglų šeimose, bendraudami sužinojome jų kultūrinius ypatumus, papročius, kartu šventėme Helovyno šventę.“

I srautasI srautas

I srautasI srautas

      „Šeštadieniais lankėme anglų kalbos kursus.“

I srautasI srautas

      „Kiekvieną sekmadienį turėjome kultūrinę programą lankėme įžymias Plymouth miesto vietas, unikalų Plymouth miesto nacionalinį akvariumą, garsųjį Plymouth švyturį. Vykome į Tourqua miestą,

I srautasI srautas

I srautas

      kur ten aplankėme unikalias uolas, žaidėme boulingą.“

I srautasI srautas

I srautasI srautas

I srautasI srautas

I srautasI srautas

      „Gruodžio 2 d. mokykloje surengėme projekto pristatymą, kuriame dalyvavo ne tik mokyklos bendruomenė, bet ir verslo partneriai. Renginio metu mes ir mus lydėję mokytojai pasidalinome kelionės įspūdžiais, įgyta patirtimi, pateikėme pasiūlymus būsimiems projekto dalyviams.“

I srautasI srautas

I srautasI srautas

I srautasI srautas

I srautas

 

Automobilių remontininkų profesinių įgūdžių tobulinimas per tarptautinę praktiką į sėkmę darbo rinkoje

 

      Laimėję atranką, į antrą vizitą kovo 6 dieną Jungtinėje Karalystėje atlikti keturių savaičių gamybinės praktikos išvyks Biržų politechnikos mokyklos automobilių remontininko specialybės mokiniai:

      1. Deivydas Abarius (123 gr.);
      2. Ignas Januškevičius (123 gr.);
      3. Kastytis Gurkšnis (123 gr.);
      4. Žeimantas Tomkus (121 gr.).

      Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos automechaniko specialybės mokiniai:

      1. Audrius Bajoras;
      2. Evaldas Markarskas.

 

Išvyka į stažuotę (II etapas)

 

      Kovo 6 d. į antrąjį vizitą išlydėjome antro etapo projekto dalyvius: Biržų politechnikos mokyklos 123 grupės automobilių remontininko specialybės mokinius: Deivydą Abarių, Igną Januškevičių, Kąstytį Gurkšnį, 121 grupės automobilių kėbulo remontininko specialybės mokinį Žeimantą Tomkų ir Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos automechaniko specialybės mokinius: Audrių Bajorą ir Evaldą Makarską. Mokiniai atliks keturių savaičių gamybinę praktiką Jungtinės Karalystės Plymouth miesto autoservisuose, savaitgaliais lankys anglų kalbos kursus, dalyvaus kultūrinėje programoje. Juos lydės profesijos mokytojas Vilius Čiapas.

IISrautasIISrautas

IISrautas

 

Įspūdžiai iš stažuotės Anglijoje

 

      Balandžio 3 d. iš keturių savaičių stažuotės Anglijoje grįžo Biržų politechnikos mokyklos automobilių remontininko specialybės mokiniai: Deivydas Abarius, Ignas Januškevičius, Kąstytis Gurkšnis, automobilių kėbulų remontininko specialybės mokinys Žeimantas Tomkus ir projekte dalyvaujantys partneriai Rokiškio technologijų, verslo ir žemės ūkio mokyklos automechaniko specialybės mokiniai: Audrius Bajoras ir Evaldas Makarskas.

      Kelionė buvo suplanuota lėktuvu iš Rygos oro uosto į Londoną, toliau į Plymouth miestą buvo tęsiama maršrutiniu autobusu. Kelionė, gausi įspūdžių, vyko sklandžiai. Plymouth mieste stažuotojus pasitiko priimančios organizacijos EuropartnershipAgency direktorė Gosia Kuklinska.

IISrautasIISrautas

IISrautasIISrautas

      Projekto dalyviai buvo apgyvendinti šeimose, dirbo skirtinguose autoservisuose pagal mokymosi programą. Mokinius stažuotės metu lydėjo ir lankė darbo vietose profesijos mokytojas Vilius Čiapas.

      Ignas Januškevičius gamybinę praktiką atliko „CURTIS BALL MOTOR“ remonto dirbtuvėse. Tai yra nedidelė įmonė, kuri ne tik remontuoja, bet ir pardavinėja automobilius. Ignas dirbo ne tik įvairius važiuoklės, stabdžių, vairo sistemų remonto, įpurškimo sistemų diagnozavimo darbus, bet ir atliko rimtesnį variklio remontą, jam teko keisti cilindrų bloko galvutes. Mokinys puikiai adaptavosi darbo aplinkoje, suprato visas jam patikėtas užduotis, su bendradarbiais laisvai bendravo anglų kalba.

IISrautasIISrautas

IISrautas

      Žeimantas Tomkus ir Audrius Bajoras gamybinę praktiką atliko „NATIONWIDE AUTOCENTRE“. Šiame servise automobiliai remontuojami ir ruošiami techninei apžiūrai. Automobilių centras jaukus, tvarkingas. Mokiniams teko keisti amortizatorius, stabdžių dylančias dalis, reguliuoti ratų padėtis (suvedimą, išvirtimą ir kt.), keisti sankabą, o dažniausiai atlikti automobilių techninę priežiūrą - keisti alyvą, filtrus ir kt. Mokiniai dirbo naujausia ratų balansavimo įranga, kompiuterine automobilių diagnostine aparatūra.

IISrautasIISrautas

      Deivydas Abarius ir Kąstytis Gurkšnis gamybinę praktiką atliko „TURNBULS“ automobilių servise. Šis servisas specializuojasi naujos garso įrangos, apsaugos, parkavimo sistemų montavimu automobiliuose, jų remontu bei internetine prekyba. Mokiniai stažavosi pas patyrusį elektronikos meistrą, jis mokiniams paliko linksmo, mėgstančio juokauti žmogaus įspūdį. Su šiuo žmogumi buvo gera ir nenuobodu dirbti. Mokinių darbas buvo specifinis: montavo automobiliuose elektronikos prietaisus bei įvairias elektronikos prekes, fotografavo ir įkėlė į elektroninę parduotuvę „eBay“, taip pat dirbo kitą darbą: plovė, valė automobilius, lengvajame krovininiame automobilyje dėjo papildomas fanerines grindis, lengvąjį automobilį vienatūrio kėbulu pritaikė poilsio kelionėms - įrengė miegamąją vietą, šaldytuvą ir kt. įrangą.

IISrautas IISrautas

IISrautas IISrautas

IISrautas

      Evaldas Makarskas gamybinę praktiką atliko „S.M.B. MOTORS“ automobilių servise. Tai yra nedidelė įmonė, kuri atlieka automobiliams diagnostikos, važiuoklės ir variklio remonto darbus. Evaldas dirbo poroje su vietine mergina, automobilių mechanike Lucey, kuri čia dirba jau trejus metus. Mokinys dirbo įvairius automobilių remonto darbus: keitė susidėvėjusias detales, remontavo stabdžių sistemą, keitė variklio alyvą, išmoko kompiuteriu diagnozuoti automobilio gedimus. Darbdavys buvo labai patenkintas Evaldo darbu, sakė, kad jis gerai atlieka skiriamas užduotis, yra darbštus, netgi siūlė šeštadieniais dirbti papildomai. Šis mokinys gavo pasiūlymą, kai baigs mokyklą, grįžti dirbti įmonėje.

IISrautas

      Savaitgaliais mokiniai lankė anglų kalbos kursus Open Doors tarptautinėje anglų kalbos mokykloje, dalyvavo kultūrinėje programoje – lankėsi National Marine akvariume bei plaukė laiveliu aplink Plymouth miestą ir aplankė kitas žymias istorines vietas, pvz. garsujį Plymouth švyturį.

IISrautas IISrautas

      Priimančiosios EuropartnershipAgency organizacijos generalinė direktorė Gosia Kuklinska liko labai patenkinta visa mūsų komanda ir grupę pavadino "IT IS MY FAVOURITE GROUP".

       Laisvalaikio akimirkos:

IISrautas IISrautas

IISrautas IISrautas

IISrautas IISrautas

IISrautas

 

Sklaidos seminaras

 

      2011 m. gegužės 20 d. Panevėžio prekybos pramonės ir amatų rūmuose (PPAR) vyko Mokymosi visą gyvenimą programos, Leonardo da Vinci paprogramės mobilumo projekto LLP-LdV-IVT-2010-LT-0396 ,,Automobilių remontininkų profesinių įgūdžių tobulinimas per tarptautinę praktiką į sėkmę darbo rinkoje” rezultatų sklaidos seminaras. Projektas finansuojamas remiant Europos komisijai.

      Seminare dalyvavo projekto dalyviai iš Biržų politechnikos mokyklos, Panevėžio prekybos pramonės ir amatų rūmų specialistai ir Panevėžio PPAR įmonių narių atstovai, kurių veikla susijusi su automobilių remontu.

      Seminaro metu, stažuotės Jungtinėje Karalystėje dalyviai pasidalino savo įspūdžiais, įgyta patirtimi, pademonstravo parengtus pristatymus, supažindino su projekto rezultatais. Vyko diskusijos apie automobilių remontininko ir mechaniko specialybių profesinį mokymą.

      Sklaidos seminaro akimirkos:

IISrautas IISrautas

IISrautas IISrautas

IISrautas IISrautas

 

Europass dokumentų įteikimas

 

      Birželio 9 d. Biržų politechnikos mokykloje vyko Mokymosi visą gyvenimą programos, Leonardo da Vinci paprogramės mobilumo projekto LLP-LdV-IVT-2010-LT-0396 ,,Automobilių remontininkų profesinių įgūdžių tobulinimas per tarptautinę praktiką į sėkmę darbo rinkoje” rezultatų sklaidos seminaras. Projektas finansuojamas remiant Europos komisijai.

      Seminare dalyvavo projekto dalyviai iš Biržų politechnikos mokyklos, Rokiškio technologijų, verslo ir žemės ūkio mokyklos ir socialiniai partneriai bei Biržų rajono verslo atstovai, kurių veikla susijusi su automobilių remontu.

      Seminaro metu stažuotės Jungtinėje Karalystėje dalyviai pasidalino savo įspūdžiais, įgyta patirtimi, pademonstravo parengtus pristatymus, supažindino su projekto rezultatais. Projekto dalyviams buvo įteikti Europass Mobility dokumentai, darbo vietų sertifikatai, anglų kalbos kursų sertifikatai bei padėkos raštai.

      Per kavos pertraukėlę ir po seminaro buvo diskutuojama apie automobilių remontininko ir mechaniko specialybių profesinį mokymą.

      Europass dokumentų įteikimo akimirkos:

IISrautas IISrautas

IISrautas IISrautas

IISrautas IISrautas

IISrautas IISrautas

IISrautas IISrautas

IISrautas IISrautas

TVARKARASTIS MYGTUKAS

MANO DIENYNAS MYGTUKAS

MOODLE MYGTUKAS

PAMOKU LAIKAS

 

Renginių kalendorius 2023 metai

 

Pilietiškumo mokykla LOGO

LoveJob logotipas

pranesk apie patycias124

sveikata1.gif

mukiskarjeralogo

SUSISIEKITE SU MUMIS

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras
Skratiškių g. 6, LT-41156 Biržai
Telefonas: (8 450) 32 134
Mobilusis: +370 668 760 68
El. paštas: info@btvmc.lt
Kodas: 302643724

PVM kodas: LT100012838915

VAIZDO KANALAS

Sekite mus 

MES SOCIALINIUOSE TINKLUOSE

Sekite mus