Vabalninko skyriaus gyvenimas 2019-20

      Mokinių priėmimas 2019-2020 m. m.

 

 tolerancija

Tarptautinės Tolerancijos dienos dėlionė

 

    Lapkričio 16-ąją nuo 1995 m. daugelyje demokratinių valstybių minima Tarptautine Tolerancijos diena.

    Lietuvoje šios dienos minėjimą inicijuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams įvertinti.

    Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis -  Tolerancijos Dėlionė!

    BTVMC Vabalninko skyrius kaip ir kasmet  prisijungė prie šios akcijos. Ruošdamiesi  Tarptautinės Tolerancijos dienos minėjimui, įvairių dalykų (istorijos, literatūros, dorinio ugdymo, užsienio kalbų ir kt.) pamokų ir grupių valandėlių metu mokytojai kartu su  mokiniais aptarė istorinius įvykius,  kalbėjosi,  kokią mūsų visuomenę mato mokiniai, ar pastebi nepakantumo, netolerancijos atvejus mokykloje, klasėje, artimiausioje aplinkoje, piešė tolerancijos dėlionės eskizus.  

    Neformaliojo ugdymo būrelio „Floristikos magija“ nariai, vadovaujami mokytojos Aušros Simėnienės, atsirinko labiausiai patikusią idėją ir ją įgyvendino iš įvairių medžiagų  ir skirtingų detalių pagamindami Tolerancijos dienos dėlionę.

   Prisijungdami prie šios akcijos tikime, kad kuo geriau  suprasime ir žinosime tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.

 

 

 

 20201013 094606

„...niekada nerašęs tik sau...“

     Spalio 12 d. Vabalninko skyriaus bibliotekoje atidaryta literatūros paroda „...niekada nerašęs tik sau...“, skirta  Lietuvos poeto, literatūros ir meno kritiko, vertėjo Henriko Nagio 100-osioms gimimo metinėms. Klausydamiesi bibliotekos vedėjos Dalios Liaukevičienės ir neformaliojo ugdymo organizatorės Valentinos Jarutienės pasakojimo, renginio dalyviai susipažino su svarbiausiais Henriko Nagio gyvenimo ir kūrybos faktais. Vyko archyvinio filmo video-portreto „Epitafija ant poeto kapo“ peržiūra. Filme prisiminimais apie Henriką Nagį - emigracijoje Kanadoje gyvenusį ir kūrusį vieną garsiausių XX a. Lietuvos poetų žemininkų – dalinosi poeto žmona Birutė Nagienė, poeto bičiuliai ir bendražygiai: Kazys Bradūnas, Alfonsas Nyka-Niliūnas, Sigitas Geda, Liudvikas Jakimavičius, skambėjo nemažai paties poeto skaitomų eilėraščių. Henriko Nagio eiles taip pat skaitė renginio vedančiosios ir moksleiviai.

 

 DSC 1435

Respublikinis būsimų žemės ūkio specialistų profesinio meistriškumo konkursas ,,Ruošk ratus žiemą...2020“

 

    Spalio 8 dieną Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriuje jau 5 kartą vyko respublikinis būsimų žemės ūkio specialistų profesinio meistriškumo konkursas ,,Ruošk ratus žiemą...2020“.

Konkurso tikslas – ne tik plėsti jaunuolių profesinius gebėjimus, bet ir skatinti siekti profesijos aukštumų. Darbdaviai iš žemės ūkio specialistų reikalauja vis aukštesnių praktinio pasirengimo gebėjimų. Reikalinga aukštesnė profesinė kompetencija: žinios apie naujausias technologijas bei darbo metodus. Šiuolaikinėje darbo rinkoje aukštai vertinamas siekis nuolat tobulinti profesines žinias ir gebėjimas teorines žinias pritaikyti praktikoje.

 

 121092106 384885722895776 7676867255309393564 n

VMI viktorina „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“

 

    

     Jau ketvirtus metus iš eilės VMI organizuoja respublikinę viktoriną „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam", kurioje   kaip ir kasmet dalyvavo Vabalninko skyriaus komanda „Mokestukai“. Viktorina - tai unikali, sužaidybinta galimybė įtraukti moksleivius į pažintinį procesą, paskatinti gilinti žinias apie mokesčius,   perteikti mokesčių mokėjimo naudą ir svarbą.

     Viktorina vyksta  keliais turais, kurių metu moksleiviai turi atsakyti į klausimus apie mokesčius ir jų administravimą bei atlikti praktines užduotis. Spalio 7 d. „Mokestukai“ įveikė I turą. Aktyviausiai pasirodė Technikos priežiūros verslo darbuotojo specialybės moksleivė Sandra Kudukė iš 123 grupės. Po pirmojo etapo, ypač sužinoję apie prizus, pradėjome rimtai  ruoštis antram turui, kuris vyks  spalio 22 d. Perskaitėme visą medžiagą VMI internetinėje svetainėje, VMI facebook puslapį, skaitėme ir pagrindinius įstatymus. Tikimės, kad  naujai įgytos žinios mums padės laimėti ir antrajame ture.

     Dalyvauti VMI organizuojamoje viktorinoje „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam" užsiregistravo daugiau nei pusantro šimto  komandų iš visos Lietuvos. Po pirmojo etapo, penkios  kiekvienoje apskrityje geriausiai pasirodžiusios komandos varžysis tarpusavyje dėl teisės sudalyvauti finaliniame etape Vilniuje.

 

 120195497 1264998473869299 7705832094293642095 n

Bendruomenė padėkos koncerte

     Ne veltui sakoma, kad laiminga širdis yra geriau už bet kokį vaistą. Geros emocijos  gyvenime yra labai svarbios, taip pat kaip maistas, deguonis ir vanduo, o suteikti jų gali kiekviena širdžiai maloni veikla.

     Vabalninko skyriaus bendruomenė rugsėjo 25 d. savaitgalį taip pat pradėjo su gerų emocijų paieška - neformaliojo ugdymo organizatorės Valentinos Jarutienės organizuota išvyka į Viešintų Šv. Arkangelo Mykolo  bažnyčioje vykusį padėkos koncertą „Pašauktas vardu“. Nuostabioje aplinkoje mokiniai ir mokytojai klausėsi Vilijos Radvilės atliekamų autorinių dainų, autorei violončele pritarė Kornelija Petkutė.

     Bendrystė su muzika – puiki ne tik savaitgalio, bet ir naujos darbo savaitės pradžia...

 

 IMG 20200926 103010

 Parodoje EXPO AUKŠTAITIJA 2020

     Rugsėjo 25 – 27 dienomis Panevėžyje, Cido arenoje vyko 25 – oji tarptautinė verslo ir pasiekimų paroda „EXPO AUKŠTAITIJA 2020“, kurioje  dalyvavo visų sričių gamybos ir paslaugų įmonės, švietimo ir mokslo įstaigos, ūkininkų ir žemės ūkio produktų perdirbėjai, kaimo turizmo verslo atstovai, etnokultūros ir paveldo puoselėtojai, meno dirbinių kūrėjai ir amatininkai, suvenyrų gamintojai ir prekybininkai.

     Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus komanda parodoje dalyvavo rugsėjo 26 d. Želdynų tvarkytojo ir Dekoratyvinio apželdinimo profesinio mokymo programų mokiniai su lydinčiomis mokytojomis (Vabalninko skyriaus vedėja Vilija Daukiene, profesijos mokytojomis Kristina Grubinskaite ir Aušra Simėniene) pristatė augalų terariumo ir sukulentinių augalų kompozicijų kūrimo techniką.

 

 20200922 135934

Dviračiais aplink Biržus 2020

 

     Rugsėjo 22 d. BTVMC Vabalninko skyriaus komanda: skyriaus vedėja Vilija Daukienė, mokytojai Almantas Janušonis, Valentina Jarutienė, Dalė Markutienė, Henrikas Mejeras, Aušra Simėnienė ir Kristina Grubinskaitė  dalyvavo Europos judumo savaitei skirtoje akcijoje " Dviračiais aplink Biržus 2020". Gamta nešykštėjo gero oro, todėl komanda,  pasipuošusi atminimo medaliais, pilni gerų emocijų nesunkiai  įveikė 14 km.

 

 FB IMG 1602579780573

Rudens derliaus šventė Vabalninke

 

     Rugsėjo 20 d.  BTVMC Vabalninko skyriaus bendruomenės komanda dalyvavo  jau 16 kartą Vabalninko seniūnijos organizuojamoje Rudens derliaus šventėje. 

     Šių metų derliaus šventės  tema: lygiadienio, rugsėjo 22 dienos simbolis – ožys.

     Nuotaikingas šventės simbolis, kurį šiemet gamino  profesijos mokytojos Aušra Simėnienė, Kristina Grubinskaitė ir Daiva Čebatorienė   traukė mugės dalyvius ir svečius kartu fotografuotis.

     Kaip ir kiekvienais metais Vabalninko skyriaus bendruomenė paruošė kiemelį, kuriame lankytojus kvietė  įsigyti  tiek mokomajame ūkyje, tiek  ir skyriaus bendruomenės narių užaugintų rudens derliaus gėrybių.

 

 rudenelis

Rugsėjo pirmoji

     2020/2021 mokslo metų pradžią Vabalninko skyrius, kaip ir visos Lietuvos ugdymo įstaigos, pasitiko esant ypatingai epidemiologinei situacijai.

    Šventė prasidėjo Šv. Mišiomis Vabalninko Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje. Po jų vyresnių kursų mokiniai rinkosi į pamokas pagal tvarkaraštį, o pirmo kurso mokinius aktų salėje pasveikino  skyriaus vedėja Vilija Daukienė, pristatė jiems grupių vadovus ir išlydėjo į klases...

     Šiais mokslo metais Vabalninko skyrius į pirmą kursą priėmė 153 moksleivius. Startavo nauja modulinė  Žemės ūkio gamybos verslo darbuotojo profesinio mokymo programa. Didelio populiarumo sulaukė ir galimybė įgyti Technikos priežiūros verslo darbuotojo ir Socialinio darbuotojo padėjėjo specialybes asmenims, jau turintiems vieną profesinį išsilavinimą. Suformuotos dvi didelės grupės asmenų, sieksiančių įgyti specialybę  pagal tęstinio   profesinio mokymo programas.

     Naujus mokslo metus Vabalninko skyrius pasitinka turėdamas 290 moksleivių.

Puslapis 1 iš 4

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

S. Nėries g. 8, Vabalninko m., Vabalninko sen., Biržų r. sav., LT-41318 (8 450) 54332 +370 668 76060 vabalninkoskyrius@btvmc.lt