Vabalninko skyriaus gyvenimas 2019-20

      Mokinių priėmimas 2019-2020 m. m.

 

 diplomas

DĖMESIO ABSOLVENTAI,


Profesinio mokymo diplomų įteikimas vyks karantino sąlygomis!!!
Absolventai, ateidami atsiimti profesinio mokymo diplomo, turi:


būti atsiskaitę su bendrabučiu ir biblioteka;
atvykimo laiką suderinti su grupės vadovu;
83, 84, 85, 98, 100 grupių mokiniai pristato užpildytus praktikos dienynus ir sutartis;
dėvėti apsaugines priemones;
turėti savo mėlynai rašantį rašiklį.
Dėl detalesnės informacijos kreiptis į grupės vadovą.

 
 

 Kreipiamės į mokinių tėvelius, esamus ir buvusius mokyklos bendruomenės narius, mokinius, gyventojus, kurie norėtų 1,2% dydžio pajamų mokesčio paramą skirti mūsų mokymo centrui

 

     Pagal Lietuvos Respublikos Labdaros ir paramos įstatymą kiekvienas Lietuvos pilietis gali teikti paramą pasirinktai organizacijai, jai skirdamas iki 1,2% valstybei sumokėto gyventojų pajamų mokesčio dalį.

     Maloniai kviečiame iki 2020 m. gegužės 4 d. (imtinai) savo paramą skirti viešajai įstaigai Biržų technologijų ir verslo mokymo centrui (kodas 302643724). Tai būtų didelė parama, kurią galėtume panaudoti mokymosi bazės atnaujinimui bei mokinių mokymosi sąlygų gerinimui.

     Skirti 1,2 % GPM paramą lengviausiai galite elektroniniu būdu per Elektroninę deklaravimo sistemą (EDS).

 

 7

ĮDĖJOS ĮGYVENDINTOS

    

     Baigėsi ilgai trukęs (nuo 2019-10-01 iki 2020-04-16) mokyklinis technologijų brandos egzaminas technikos priežiūros verslo darbuotojo specialybės mokiniams. Egzaminą sudarė trys dalys: gaminys, aprašas ir darbo pristatymas. Mokiniai,  gavę užduotis, su darbų vadovais susiderino darbo planą, kad laiku atliktų visus darbus. Vadovaujant darbų vadovams - profesijos mokytojams,  mokiniai gamino gaminį iš metalo ar kitų konstrukcinių medžiagų. Gaminį turėjo sudaryti ne mažiau kaip trys detalės, o  jį gaminant turėjo būti panaudotos ne mažiau kaip  trys technologinės operacijos. Norime pasidžiaugti keletu įdomesnių ir išskirtinesnių darbų.

 

Informacija apie mokymo organizavimą nuotoliniu būdu

    Esant koronaviruso grėsmei, ugdymo procesas Biržų technologijų ir verslo mokymo centre nuo kovo 30 d. laikinai bus organizuojamas nuotoliniu būdu. Pagrindinė mokinių ir jų tėvų informavimo priemonė – Tamo dienynas.

 

 Lietuvai 30

Atkurtai Lietuvos nepriklausomybei – 30

     Kovo 10 d. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį Vabalninko ugdymo įstaigų bendruomenės šventė kartu. BTVMC Vabalninko skyriaus aktų salėje vyko netradicinė istorijos pamoka Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos ir BTVMC Vabalninko skyriaus mokiniams ir mokytojams. Bendryste pasidžiaugė Vabalninko skyriaus vedėja Vilija Daukienė ir  Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Dalia Baltrušaitienė, vyresnioji istorijos mokytoja Nijolė Morkvėnienė kvietė apmąstyti, ką reiškia tautai nepriklausomybė. Mokiniai skyrė Lietuvai eiles ir muzikinius kūrinius. Vabalninko skyriaus bibliotekoje veikė literatūros paroda.

 

 88155680 1065852503782137 5482876037991759872 n

Socialinio darbuotojo padėjėjų komanda konkurse Kupiškio TVM

     Kovo 3 d. Socialinio darbuotojo padėjėjo specialybės I ir II kurso mokinių jungtinė komanda (Rasa Brizgienė, Jūratė Dovydėnienė, Sigutė Audickienė, Vida Pakštienė ir Daiva Kaziūnienė) kartu su profesijos mokytojomis Dale Markutiene ir Dalia Liaukevičiene dalyvavo tarpmokykliniame Socialinio darbuotojo padėjėjo modulinės profesinio mokymo programos mokinių  konkurse „Galiu padėti!“ Kupiškio TVM.

     Pirmiausia  visa komanda dalyvavo teorinių žinių viktorinoje, o vėliau viena komandos narė Vida Pakštienė atliko tris praktines užduotis. Tuo metu kitiems konkurso dalyviams buvo organizuotos labai įdomios ir praktiškos patirtinės veiklos, ugdančios būsimų specialistų komunikavimo, tarpusavio ryšio kūrimo, savipagalbos gebėjimus.

      Suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad Vabalninko skyriaus komanda surinko vienodą balų skaičių kartu su Kupiškio TVM komanda, tad teko atlikti papildomas užduotis. Nuo pirmosios vietos mus skyrė tik pusė taško, tačiau nesumenkino komandos profesionalumo ir nenumušė ūpo dalyvauti naujuose konkursuose.  

 

 IMG 20200226 113412

Išvyka į Kauno botanikos sodą

    Vasario 26 d. BTVMC Vabalninko skyriaus Želdinių tvarkytojo specialybės mokiniai, kartu su mokytojomis Sigita Čibinskiene, Kristina Grubinskaite ir Aušra Simėniene buvo išvykę įVDU  Kauno botanikos sodą. 1923 m. įkurtam Botanikos sodui ypatingą aurą suteikia legendomis apipinto dvarininko Jozefo Godlevskio Aukštosios Fredos dvaras ir tarpukario Lietuvą menanti oranžerija. Taip pat ir augalų ekspozicijos ir brandus parkas su įdomia,  pagal  buvusio dvaro šeimininko inicialus J ir G suformuota tvenkinių sistema, Aplankėme botanikos sodo parką ir oranžeriją. Turėjom ekskursijos vadovę, kuri supažindino su augalų asortimentu ir papasakojo apie darbus vykdomus šiuo metų laiku sode.

 

 84014296 1443297585844818 1808557238822895616 n

Internetas studijų programos neišrinks

     Vasario 6-7 dienomis Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyko 18-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „STUDIJOS 2020“.

     STUDIJOS 2020 – didžiausia tarptautinė studijų ir karjeros planavimo paroda Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Parodoje po vienu stogu pristatomas didelis mokymosi paslaugų pasirinkimas ir papildomos galimybės: Lietuvos aukštosios universitetinės ir ne universitetinės mokymo įstaigos, profesinės mokyklos, švietimo ir ekspertinės organizacijos, užsienio universitetai, verslo įmonės, neformalus ugdymas, karjeros konsultacijos, kalbų kursai, tarptautiniai egzaminai bei kitos alternatyvos, kaip kelionės, savanorystė, „gap year“. Paroda yra patraukli savo formatu ir koncentruotu turiniu. Jaunimas aktualios informacijos kviečiamas ieškoti per tiesioginį bendravimą dalyvių stenduose, paskaitose, neformaliuose susitikimuose su mokymo ir verslo įstaigų atstovais, karjeros konsultantais, moksleivių ir studentų organizacijų nariais. Paroda kviečia ateiti, domėtis, klausti, bendrauti, lyginti, daryti išvadas ir pasirinkti.

 

 Saugesnio interneto savaite

Saugesnio interneto savaitė BTVMC Vabalninko skyriuje

     Lietuvoje vasario 10-15 d. buvo paskelbta kaip  Saugesnio interneto savaitė, kurios metu viešosiose bibliotekose ir mokyklose vyko įvairūs renginiai ir tiesioginės interneto transliacijos saugesnio interneto temomis tiek vaikams ir jaunimui, tiek suaugusiems. BTVMC Vabalninko skyriaus biblioteka taip pat prisijungė prie  šios pasaulinės iniciatyvos, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

     Šios savaitės metu Vabalninko skyriaus bendruomenė bibliotekoje turėjo galimybę stebėti tiesiogines diskusijų Internetiniai sukčiai ir Influenceris – ar tikrai svajonių gyvenimo būdas? transliacijas internetu. Mokiniai grupių valandėlių metu diskutavo įvairiomis saugaus elgesio internete temomis.

Puslapis 1 iš 3

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

S. Nėries g. 8, Vabalninko m., Vabalninko sen., Biržų r. sav., LT-41318 (8 450) 54332 +370 668 76060 vabalninkoskyrius@btvmc.lt