Vabalninko skyriaus gyvenimas 2019-20

      Mokinių priėmimas 2019-2020 m. m.

 

 146856216 3687567951279938 1809498966694058955 o

Kuriame saugų internetą kartu

Nemokamas enginys internete 2021 - 02 -09   1500 val.
 
KVIEČIAME JAUNUOLIUS, TĖVUS, MOKYTOJUS JUNGTIS IR STEBĖTI TIESIOGINĮ RENGINĮ „KURIAME SAUGŲ INTERNETĄ KARTU“!
Drauge paminėkime pasaulinę Saugesnio interneto dieną ir prisidėkime prie saugesnio ir švaresnio interneto kūrimo. Lietuva, kaip ir beveik 170 pasaulio šalių, vasario 9-ąją rengia įvairias veiklas, skirtas atkreipti dėmesį į saugumą internete.
Pasaulinės pandemijos kontekste internetas tapo kasdiene priemone kiekvienam iš mūsų – mokomės, dirbame, pramogaujame, bendraujame. Tačiau, šalia visų gerų dalykų, virtualioje erdvėje slypi ir kita, tamsioji interneto pusė – žalingas nepilnamečiams turinys, neapykantos kurstymas, asmeninių duomenų naudojimas ir kita.
RENGINIO METU IŠGIRSKITE IR PAMATYKITE:
🟢ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTRĖS JURGITOS ŠIUGŽDINIENĖS SVEIKINIMO ŽODĮ.
🟢MANTĄ STONKŲ – komiką, „Digiklasė.lt“ bendraįkūrėją, kuris dalinsis mintimis ir patirtimi tema „Bendravimo kultūra internete – kaip ir su kuo mes bendraujame“.
🟢DOVILĘ FILMANAVIČIŪTĘ – marketingo specialistę, socialinę aktyvistę, dainininkę. Su ja diskutuosime tema „Skaitmeninis raštingumas ir kritinis mąstymas internete“.
🟢MARIŲ POVILĄ ELIJĄ MARTYNENKO – aktorių, menininką, rašytoją, kuris kalbės tema „Grėsmės internete – ar realu jų išvengti“.
🟢PARODOMUOSIUS JAUNIMO DEBATUS – Tarptautinių jaunimo debatų alumnų asociacijos atstovai tiesiogiai diskutuos tema „Tėvų ir vaikų santykis internete: ar tėvai turėtų gauti prieigą prie nepilnamečių vaikų socialinių paskyrų“.
🟢PAULĄ – jaunosios kartos atlikėją, aktorę, TV projekto „Šok su žvaigžde“ nugalėtoją. Renginio metu ji atliks muzikinę programą.
Nemokama renginio tiesioginė transliacija vyks VšĮ „Dūmų fabrikas“ studijoje.
🕐 Renginio trukmė – 1,5 val.
Renginį organizuoja: Nacionalinė švietimo agentūra, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba.
Renginio informacinis partneris: LRT
👁‍🗨Tiesioginės transliacijos nuoroda: https://www.lrt.lt/mediateka/tiesiogiai/live9

 

sis2021 

     Vabalninko skyriaus biblioteka  kviečia mokytis  ir pasitikrinti žinias apie etišką bendravimą internete.

     Bibliotekos parengta savarankiško mokymosi  medžiaga  ⇒   spausti čia

 

 

Geometrinės figūros  tautiniuose raštuose

     Sausio 28 d.  BTVMC Vabalninko skyriuje  vyko  netradicinė  integruota matematikos,  informacinių technologijų pamoka.  Pamoką 121 grupei nuotoliniu būdu vedė matematikos ir informacinių technologijų  mokytojos metodininkės Aleksandra ir Zita Janeliūkštytės.  Atviros  integruotos  pamokos metu mokiniai susipažino su geometrinių figūrų reikšmėmis tautiniuose raštuose, tautinių raštų simbolika. Žiūrėdami vaizdo siužetą, mokiniai galėjo gyvai išgirsti pasakojimą apie juostų pynimą, audimą, simboliką, reikšmę lietuvio gyvenime iš juostų audėjos Vilijos Ratautienės lūpų. Mokiniams buvo pasiūlyta, naudojant kompiuterinę programą, sukurti tautinės juostos fragmentą. Mokiniai buvo skatinami domėtis matematika, etnokultūra ir informacinėmis technologijomis; ugdyti kūrybiškumą, loginį mąstymą, vaizduotę  ir darbo įgūdžius; ugdyti asmenybę, turinčią brandžią tautinę savimonę ir savigarbą, suvokiančią etninės kultūros visumą ir jos santykį su dabartimi.2.jpg

Mokytojos  metodininkės  A. ir  Z. Janeliūkštytės

 

 20210113

Mūsų laisvė užaugo

     Sausio 13 –osios įvykių 30-metį BTVMC Vabalninko skyrius paminėjo ir įprastomis, ir netradicinėmis veiklomis. Kaip ir visoje Lietuvoje, 8.00 val.  mokyklos languose dešimčiai minučių sužibo atminimo žvakutės, kurios plazdėjo ir mokyklos fojė prie žuvusių už Lietuvos laisvę stendo. Stendą papuošė neformaliojo ugdymo būrelio „ Foristikos magija“ vadovė Aušra Simėnienė. Vėliau vyresnioji  istorijos mokytoja Nijolė Morkvėnienė ir etikos mokytoja metodininkė Dalia Liaukevičienė vedė nuotolinę, atvirą,  integruotą istorijos-etikos pamoką, kurioje  kvietė prisiminti esminius faktus, vedusius į Lietuvos  nepriklausybės  išsaugojimą, ir pasvarstyti, kokia kaina ji buvo pasiekta.

                      „Nešiokis Lietuvą širdyje. Mokyk vaikus Lietuvos, padainuok jiems apie Lietuvą. Ir ji atgims, ji gyvuos, žydės kaip nemirtinga mūsų meilės gėlė“.

(Vytautas Landsbergis)

 

                                                                                      Neformaliojo ugdymo organizatorė

                                                                                      Valentina Jarutienė

 

 51B873DD 1907 4A05 8BF7 707C7E1D5131 370x190

Prizinė vieta respublikinėje parodoje-konkurse „KALĖDINIS VAINIKAS“

     Gruodžio 15 d. baigėsi beveik mėnesį trukęs mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių respublikinė paroda-konkursas  „KALĖDINIS VAINIKAS“, kurį organizavo Marijampolės profesinio rengimo centras. Konkurse dalyvavo  19 dalyvių iš 12 mokyklų. Biržų technologijų ir verslo mokymo centrą konkurse atstovavo Želdinių tvarkytojo specialybės moksleiviai.

     Darbus vertino kompetentinga komisija, kuri III vietą skyrė  Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus moksleivio  Luko Dedelės pagamintam Kalėdiniam vainikui. Luką ruošė profesijos mokytojos Aušra Simėnienė ir  Kristina Grubinskaitė bei  specialioji pedagogė Danguolė Unglinskienė.

     Sveikiname nugalėtoją, linkime kantrybės ir sveikatos šiuo sudėtingu mums visiems laikotarpiu.

 

 FB IMG 1607416640377

Šv. Kalėdų belaukiant (1)

     BTVMC Vabalninko skyrius kasmet tradiciškai organizuoja advento renginių ciklą „Šv. Kalėdų belaukiant 2020“. Viena iš šio ciklo veiklų – bendradarbiavimas su vietos krikščionių bendruomene ir advento vainiko Vabalninko Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčiai gamyba. Vainiką gamino neformaliojo ugdymo būrelio „Floristikos magija“ nariai, vadovaujami profesijos mokytojos Aušros Simėnienės.

 

 Šv. Kalėdų belaukiant (2)

    Vabalninko skyriuje tęsiasi adventinių renginių ciklo "Šv. Kalėdų belaukiant 2020" veiklų maratonas: puošiamos mokyklos ir miesto erdvės.
Neformaliojo ugdymo organizatorė Valentina Jarutienė ir skyriaus darbuotojas J. Mikėnas papuošė mokyklos  pastatą  angelų skulptūromis.
Miesto žiedinėje sankryžoje iškilo kalėdinių eglučių dekoracija, kurią gamino Dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojo specialybės  moksleiviai ir mokytoja Aušra Simėnienė.
Atsiliepdama į Vabalninko kultūros namų kvietimą papuošti miesto aikštę Kalėdų eglės įžiebimui, skyriaus bendruomenė  į dovaną įpakavo sveikatą, laimę, sėkmę ir svajones ...

 

 

 tolerancija

Tarptautinės Tolerancijos dienos dėlionė

 

    Lapkričio 16-ąją nuo 1995 m. daugelyje demokratinių valstybių minima Tarptautine Tolerancijos diena.

    Lietuvoje šios dienos minėjimą inicijuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams įvertinti.

    Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis -  Tolerancijos Dėlionė!

    BTVMC Vabalninko skyrius kaip ir kasmet  prisijungė prie šios akcijos. Ruošdamiesi  Tarptautinės Tolerancijos dienos minėjimui, įvairių dalykų (istorijos, literatūros, dorinio ugdymo, užsienio kalbų ir kt.) pamokų ir grupių valandėlių metu mokytojai kartu su  mokiniais aptarė istorinius įvykius,  kalbėjosi,  kokią mūsų visuomenę mato mokiniai, ar pastebi nepakantumo, netolerancijos atvejus mokykloje, klasėje, artimiausioje aplinkoje, piešė tolerancijos dėlionės eskizus.  

    Neformaliojo ugdymo būrelio „Floristikos magija“ nariai, vadovaujami mokytojos Aušros Simėnienės, atsirinko labiausiai patikusią idėją ir ją įgyvendino iš įvairių medžiagų  ir skirtingų detalių pagamindami Tolerancijos dienos dėlionę.

   Prisijungdami prie šios akcijos tikime, kad kuo geriau  suprasime ir žinosime tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.

 

 

Puslapis 1 iš 5

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

S. Nėries g. 8, Vabalninko m., Vabalninko sen., Biržų r. sav., LT-41318 (8 450) 54332 +370 668 76060 vabalninkoskyrius@btvmc.lt