60268080 323703101633282 4727573332814200832 n

Edukacinė išvyka po Anykščių kraštą

     Gegužės 15 d.  17 Vabalninko skyriaus moksleivių, lydimų neformaliojo ugdymo organizatorės Valentinos Jarutienės ir socialinės pedagogės Vilmos Indriliūnaitės dalyvavo edukacinėje išvykoje pagal Kultūros paso finansuojamas veiklas. Kultūros pasas – tai priemonė visų Lietuvos mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas. Šį kartą Vabalninko skyriaus moksleiviai rinkosi išvyką po Anykščių kraštą.

    Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejus organizuojama edukacija „Slėpk knygas – darys kratas“, vykstanti Didžiulių sodyboje, nepaliko nei vieno abejingo. Įtraukiantis pasakojimas apie knygnešystę, kiekvienam sudaryta galimybė rašyti ar piešti žąsies plunksna, panagrinėti „knygnešio terbos“ turinį, dalyvauti darant kratą ir ieškoti draudžiamų knygų, panaudojant išlikusią autentišką knygų slėptuvę. Mokiniai ne tik sutelkė dėmesį į  knygnešystę, bet ir plačiau pažino sodybos šeimininkus Liudviką ir Stanislovą Didžiulius, kaip šviesuolius, bendravusius su įžymiais šio krašto žmonėmis, sukaupusius nemenką biblioteką, kovojusius su prietarais, tamsumu, skleidusius žinias. O iš Muziejaus dovanų gautos sėklos paskatino  patiems  gražinti savo aplinką.

     Mokiniai turėjo galimybę aplankyti ir vienintelę  Lietuvoje išlikusią siaurojo geležinkelio liniją, kuria galima pakeliauti po Anykščių apylinkes. Siauruko muziejuje Raimondas Guobis supažindino su šios, kadaise svarbios geležinkelio linijos, istorija. Aprodė garvežį „Kukuška”, kitus siaurojo geležinkelio riedmenis, ryšio ir signalizavimo priemones,  laukiamojo salę, tarpukario Lietuvos stoties viršininko kabinetą. Leido ne tik apžiūrėti, bet ir išbandyti veikiančius eksponatus – rankinę dreziną bei triratį ant bėgių. Mokiniai aplankė ir kitas Anykščių krašto įžymybes - antrą pagal dydį Lietuvoje Puntuko akmenį, medžių lajų taką, apverstą namą.

     Smagi, įtraukianti ir informatyvi kelionė praplėtė mokinių akiratį ir sukūrė paskatas atskleisti savo kūrybingumą.

 

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724

S. Nėries g. 8, Vabalninko m., Vabalninko sen., Biržų r. sav., LT-41318 (8 450) 54332 +370 668 76060 vabalninkoskyrius@btvmc.lt