59925960 1121844181320529 2752857866737025024 n

Vabalninke atidarytas knygų namelis

     Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus bendruomenė, minėdama  Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, pakvietė visus, mylinčius spausdintą lietuvišką žodį, į pirmojo Vabalninke knygų namelio atidarymą.

     Gegužės 7-oji mus nukelia į 1904 m., kai po 40 metų trukusio spaudos lietuviškais rašmenimis  draudimo, caras paskelbė lietuviško žodžio laisvę. Paaiškėjo, kad nebuvo jėgos, galėjusios įkalinti gimtąjį žodį. Praėjo 115 metų... Gimtoji kalba patyrė ne vieną iššūkį, tačiau visada išliko rūpestis ją išlaikyti, gražinti, skleisti, tobulinti. Šiandien spausdintas žodis turi įveikti stiprią informacinių technologijų konkurenciją, todėl tenka ieškoti vis naujų knygos populiarinimo būdų. Knygų namelio idėja Lietuvoje jau nėra visiškai nauja, tačiau Vabalninko iki šiol vis dar nebuvo pasiekusi. Šios iniciatyvos ėmėsi Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus socialinė pedagogė Vilma Indriliūnaitė, neformaliojo ugdymo organizatorė Valentina Jarutienė ir bibliotekos vedėja Dalia Liaukevičienė. Broniaus Vickaus dovanota mediena kūrybingų darbuotojų Juliaus Mikėno ir Vitalijaus Janušonio rankose virto nuostabaus grožio knygų namais.

      Simbolinę juostelę nukirpusi gimnazijos skyriaus vedėja Rita Trapikienė pasidžiaugė gražia iniciatyva ir mokyklos bibliotekai padovanojo ką tik išleistą savo tėčio Juozo Enskaičio knygą „Užaugęs prie Nemuno“. Vabalninko seniūnijos seniūnė Lilija Vaitiekūnienė išreiškė viltį, kad šis namelis bus naudingas ne tik mokyklos, bet ir viso miestelio bendruomenei. Ir viziją - apie panašių namelių atsiradimą kitose miesto viešose erdvėse. Su džiaugsmu naująjį statinį pasitiko ir kiti šventės dalyviai – dalindamiesi prisiminimais, dovanodami knygas ar išsakydami vis naujus pasiūlymus...

     Bibliotekos vedėja Dalia Liaukevičienė, palinkėjusi, kad knygos namelyje nebūtų kaip stovintis vanduo – „drąsiai imkite, neškitės namo ir skaitykite, vietoj paimtosios atneškite savo jau perskaitytą, tegu skaitymo džiaugsmas sklinda  kuo  plačiau“, - pakvietė visus į biblioteką sušilti prie arbatos puodelio ir sudalyvauti interaktyvioje viktorinoje apie spaudos draudimo laikotarpį.

Dalia Liaukevičienė

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724

S. Nėries g. 8, Vabalninko m., Vabalninko sen., Biržų r. sav., LT-41318 (8 450) 54332 +370 668 76060 vabalninkoskyrius@btvmc.lt