Vabalninko skyriaus gyvenimas 2018-19

      Mokinių priėmimas 2018-2019 m. m. Profesinio mokymo grupių formavimas, jų pasiskirstymas pagal lygmenis. Mokinių skaičius pagal išsilavinimo lygį. Vykdomos profesinio mokymo ir pagrindinio ugdymo programos.

      Išlieka stabilus priėmimas į Biržų technologijų ir verslo mokymo centro (toliau - Centras) profesinio mokymo programas (toliau - PMP), skirtas asmenims turintiems pagrindinį ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo, turintiems vidurinį išsilavinimą ir siekiantiems įgyti tik profesinę kvalifikaciją bei specialiųjų poreikių asmenims, siekiantiems įgyti profesinę kvalifikaciją. Centre vykdomas priėmimas į pagrindinio ugdymo programas ( į I ir II gimnazijos klases), skirtas asmenims turintiems pradinį išsilavinimą ir siekiantiems įgyti pagrindinį išsilavinimą.

      2018 - 2019 m. m. ugdymo procesas vykdomas 29 - yje profesinio mokymo grupių, I – oje ir II – oje gimnazijos klasėse mokiniai siekia įgyti pagrindinį išsilavinimą. (2018 m. spalio 2 d. duomenimis mokosi 707 mokinių).

 "Nuo amato iki verslo"

2019 liepos 6d. 9.00 val. laidoje  "Nuo amato iki verslo"  bus rodomas reportažas  apie Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyrių.

Laida transliuojama  TV6 kanalu.

Laida kartojama Liepos 9d.

 

 

 61274565 371094540278572 2346309804529549312 n

Integruota penktokų pamoka

    Gegužės 24 d., penktadienį Vabalninko B. Sruogos gimnazijos penktos klasės mokiniai matematikos ir anglų kalbos mokėsi kitaip. Biržų TVMC Vabalninko skyriaus Apskaitos ir prekių mokslo kabinete vyko integruota šių dalykų pamoka, kurią pravesti padėjo vyresnioji profesijos mokytoja D. Repečkienė. 

     Mokiniai "pirko" ir "pardavinėjo" įvairias prekes, buvo ir pirkėjai, ir kasininkai. Visiems patiko mokytis matematikos ir anglų kalbos netradicinėje erdvėje.

 

 60268080 323703101633282 4727573332814200832 n

Edukacinė išvyka po Anykščių kraštą

     Gegužės 15 d.  17 Vabalninko skyriaus moksleivių, lydimų neformaliojo ugdymo organizatorės Valentinos Jarutienės ir socialinės pedagogės Vilmos Indriliūnaitės dalyvavo edukacinėje išvykoje pagal Kultūros paso finansuojamas veiklas. Kultūros pasas – tai priemonė visų Lietuvos mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas. Šį kartą Vabalninko skyriaus moksleiviai rinkosi išvyką po Anykščių kraštą.

    Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejus organizuojama edukacija „Slėpk knygas – darys kratas“, vykstanti Didžiulių sodyboje, nepaliko nei vieno abejingo. Įtraukiantis pasakojimas apie knygnešystę, kiekvienam sudaryta galimybė rašyti ar piešti žąsies plunksna, panagrinėti „knygnešio terbos“ turinį, dalyvauti darant kratą ir ieškoti draudžiamų knygų, panaudojant išlikusią autentišką knygų slėptuvę. Mokiniai ne tik sutelkė dėmesį į  knygnešystę, bet ir plačiau pažino sodybos šeimininkus Liudviką ir Stanislovą Didžiulius, kaip šviesuolius, bendravusius su įžymiais šio krašto žmonėmis, sukaupusius nemenką biblioteką, kovojusius su prietarais, tamsumu, skleidusius žinias. O iš Muziejaus dovanų gautos sėklos paskatino  patiems  gražinti savo aplinką.

     Mokiniai turėjo galimybę aplankyti ir vienintelę  Lietuvoje išlikusią siaurojo geležinkelio liniją, kuria galima pakeliauti po Anykščių apylinkes. Siauruko muziejuje Raimondas Guobis supažindino su šios, kadaise svarbios geležinkelio linijos, istorija. Aprodė garvežį „Kukuška”, kitus siaurojo geležinkelio riedmenis, ryšio ir signalizavimo priemones,  laukiamojo salę, tarpukario Lietuvos stoties viršininko kabinetą. Leido ne tik apžiūrėti, bet ir išbandyti veikiančius eksponatus – rankinę dreziną bei triratį ant bėgių. Mokiniai aplankė ir kitas Anykščių krašto įžymybes - antrą pagal dydį Lietuvoje Puntuko akmenį, medžių lajų taką, apverstą namą.

     Smagi, įtraukianti ir informatyvi kelionė praplėtė mokinių akiratį ir sukūrė paskatas atskleisti savo kūrybingumą.

 

    Absolventų išleistuvės

 DSC 0468

Žmogaus gyvenimo kelią galima palyginti  su kelione autobusu. Kaip smagu, kai pavyksta patekti į tokį, kuris iš karto nuveža į gyvenimo tikslą. Bet pasitaiko, kad į kai kuriuos autobusus pavėluojame, iš kitų  pakeliui tenka išlipti, persėsti į kitą, nes suprantame, kad mus veža ne į tą pusę. Kartais tenka ir  apsukus ratą grįžti į tą pačią vietą...

     Tokioje kelionėje retai kada vyksti vienas. Sutinki daugybę žmonių. Su vienais nuoširdžiai pasikalbi, kitų lyg ir nepastebi, o trečias gali numindyti kojas ir tapti nemielas...

     Paskutinius kelerius metus 161 absolventas keliavo autobusu, kurio maršrutas: Vabalninko skyrius – profesija. Iš skirtingų stočių susirinkę, keliavę karu, šiandien jie gauna bilietus į kitus autobusus. Ir vėl teks rinktis naujus maršrutus: darbas, mokslas, verslas, šeima...

     Mieli absolventai, kad ir kokį autobusą  pasirinktumėte, niekada nesustokite savo kelionėje į tikslą, neišsigąskite  pakelyje sutiktų kliūčių, jos įveikiamos!

     Į kiekvieną naują autobusą lipkite šypsodamiesi ten esantiems žmonėms, keliaukite šalia jų taip, kad išlipdami galėtumėte draugiškai paduoti vieni kitiems ranką ir niekada nebūtų gėda tuos pačius žmones savo kelyje dar kartą susitikti...

 

 59925960 1121844181320529 2752857866737025024 n

Vabalninke atidarytas knygų namelis

     Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus bendruomenė, minėdama  Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, pakvietė visus, mylinčius spausdintą lietuvišką žodį, į pirmojo Vabalninke knygų namelio atidarymą.

     Gegužės 7-oji mus nukelia į 1904 m., kai po 40 metų trukusio spaudos lietuviškais rašmenimis  draudimo, caras paskelbė lietuviško žodžio laisvę. Paaiškėjo, kad nebuvo jėgos, galėjusios įkalinti gimtąjį žodį. Praėjo 115 metų... Gimtoji kalba patyrė ne vieną iššūkį, tačiau visada išliko rūpestis ją išlaikyti, gražinti, skleisti, tobulinti. Šiandien spausdintas žodis turi įveikti stiprią informacinių technologijų konkurenciją, todėl tenka ieškoti vis naujų knygos populiarinimo būdų. Knygų namelio idėja Lietuvoje jau nėra visiškai nauja, tačiau Vabalninko iki šiol vis dar nebuvo pasiekusi. Šios iniciatyvos ėmėsi Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus socialinė pedagogė Vilma Indriliūnaitė, neformaliojo ugdymo organizatorė Valentina Jarutienė ir bibliotekos vedėja Dalia Liaukevičienė. Broniaus Vickaus dovanota mediena kūrybingų darbuotojų Juliaus Mikėno ir Vitalijaus Janušonio rankose virto nuostabaus grožio knygų namais.

Puslapis 1 iš 6

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724

S. Nėries g. 8, Vabalninko m., Vabalninko sen., Biržų r. sav., LT-41318 (8 450) 54332 vabalninkoskyrius@btvmc.lt