Naujienos

 

 20210113

Mūsų laisvė užaugo

     Sausio 13 –osios įvykių 30-metį BTVMC Vabalninko skyrius paminėjo ir įprastomis, ir netradicinėmis veiklomis. Kaip ir visoje Lietuvoje, 8.00 val.  mokyklos languose dešimčiai minučių sužibo atminimo žvakutės, kurios plazdėjo ir mokyklos fojė prie žuvusių už Lietuvos laisvę stendo. Stendą papuošė neformaliojo ugdymo būrelio „ Foristikos magija“ vadovė Aušra Simėnienė. Vėliau vyresnioji  istorijos mokytoja Nijolė Morkvėnienė ir etikos mokytoja metodininkė Dalia Liaukevičienė vedė nuotolinę, atvirą,  integruotą istorijos-etikos pamoką, kurioje  kvietė prisiminti esminius faktus, vedusius į Lietuvos  nepriklausybės  išsaugojimą, ir pasvarstyti, kokia kaina ji buvo pasiekta.

                      „Nešiokis Lietuvą širdyje. Mokyk vaikus Lietuvos, padainuok jiems apie Lietuvą. Ir ji atgims, ji gyvuos, žydės kaip nemirtinga mūsų meilės gėlė“.

(Vytautas Landsbergis)

 

                                                                                      Neformaliojo ugdymo organizatorė

                                                                                      Valentina Jarutienė

Skaityti daugiau...

 

Sausio 13 d

  Nuoroda prisijungimui

 

 51B873DD 1907 4A05 8BF7 707C7E1D5131 370x190

Prizinė vieta respublikinėje parodoje-konkurse „KALĖDINIS VAINIKAS“

     Gruodžio 15 d. baigėsi beveik mėnesį trukęs mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių respublikinė paroda-konkursas  „KALĖDINIS VAINIKAS“, kurį organizavo Marijampolės profesinio rengimo centras. Konkurse dalyvavo  19 dalyvių iš 12 mokyklų. Biržų technologijų ir verslo mokymo centrą konkurse atstovavo Želdinių tvarkytojo specialybės moksleiviai.

     Darbus vertino kompetentinga komisija, kuri III vietą skyrė  Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus moksleivio  Luko Dedelės pagamintam Kalėdiniam vainikui. Luką ruošė profesijos mokytojos Aušra Simėnienė ir  Kristina Grubinskaitė bei  specialioji pedagogė Danguolė Unglinskienė.

     Sveikiname nugalėtoją, linkime kantrybės ir sveikatos šiuo sudėtingu mums visiems laikotarpiu.

Skaityti daugiau...

      Esant koronaviruso grėsmei, ugdymo procesas Biržų technologijų ir verslo mokymo centre nuo gruodžio 9 d. bus organizuojamas nuotoliniu būdu. Pagrindinė mokinių ir jų tėvų informavimo priemonė elektroninis dienynas – "Mano dienynas".

 

 FB IMG 1607416640377

Šv. Kalėdų belaukiant (1)

     BTVMC Vabalninko skyrius kasmet tradiciškai organizuoja advento renginių ciklą „Šv. Kalėdų belaukiant 2020“. Viena iš šio ciklo veiklų – bendradarbiavimas su vietos krikščionių bendruomene ir advento vainiko Vabalninko Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčiai gamyba. Vainiką gamino neformaliojo ugdymo būrelio „Floristikos magija“ nariai, vadovaujami profesijos mokytojos Aušros Simėnienės.

 

 Šv. Kalėdų belaukiant (2)

    Vabalninko skyriuje tęsiasi adventinių renginių ciklo "Šv. Kalėdų belaukiant 2020" veiklų maratonas: puošiamos mokyklos ir miesto erdvės.
Neformaliojo ugdymo organizatorė Valentina Jarutienė ir skyriaus darbuotojas J. Mikėnas papuošė mokyklos  pastatą  angelų skulptūromis.
Miesto žiedinėje sankryžoje iškilo kalėdinių eglučių dekoracija, kurią gamino Dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojo specialybės  moksleiviai ir mokytoja Aušra Simėnienė.
Atsiliepdama į Vabalninko kultūros namų kvietimą papuošti miesto aikštę Kalėdų eglės įžiebimui, skyriaus bendruomenė  į dovaną įpakavo sveikatą, laimę, sėkmę ir svajones ...

 

Skaityti daugiau...

 

 tolerancija

Tarptautinės Tolerancijos dienos dėlionė

 

    Lapkričio 16-ąją nuo 1995 m. daugelyje demokratinių valstybių minima Tarptautine Tolerancijos diena.

    Lietuvoje šios dienos minėjimą inicijuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams įvertinti.

    Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis -  Tolerancijos Dėlionė!

    BTVMC Vabalninko skyrius kaip ir kasmet  prisijungė prie šios akcijos. Ruošdamiesi  Tarptautinės Tolerancijos dienos minėjimui, įvairių dalykų (istorijos, literatūros, dorinio ugdymo, užsienio kalbų ir kt.) pamokų ir grupių valandėlių metu mokytojai kartu su  mokiniais aptarė istorinius įvykius,  kalbėjosi,  kokią mūsų visuomenę mato mokiniai, ar pastebi nepakantumo, netolerancijos atvejus mokykloje, klasėje, artimiausioje aplinkoje, piešė tolerancijos dėlionės eskizus.  

    Neformaliojo ugdymo būrelio „Floristikos magija“ nariai, vadovaujami mokytojos Aušros Simėnienės, atsirinko labiausiai patikusią idėją ir ją įgyvendino iš įvairių medžiagų  ir skirtingų detalių pagamindami Tolerancijos dienos dėlionę.

   Prisijungdami prie šios akcijos tikime, kad kuo geriau  suprasime ir žinosime tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.

 

 

Aktualu

Profesinių mokyklų informacinė sistema Patyčių dėžutė vetmobilitycharteram lovejob

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

S. Nėries g. 8, Vabalninko m., Vabalninko sen., Biržų r. sav., LT-41318 (8 450) 54332 +370 668 76060 vabalninkoskyrius@btvmc.lt