Naujienos

 

 284854028 474674051098356 4995193941368814576 n

Tegu vaikų veiduose žaidžia šypsena

Pasitinkant Tarptautinę vaikų gynimo dieną BTVMC Vabalninko skyriuje Gegužės 31 d. svečiavosi Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus bendruomenė. Juos pasitiko renginio fėjos Tutė (neformaliojo ugdymo organizatorė Valentina Jarutienė) ir Dutė (bibliotekos vedėja Dalia Liaukevičienė) ir BTVMC Vabalninko skyriaus mokiniai bei profesijos mokytojai kurie įtraukė vaikus į žaismingas profesijų pasaulio veiklas.

                      Vaikai dalyvavo įvairiose veiklose.

                       Gamtos pažinimo “Mes ir gamta- viena šeima”, kurią vedė vyr. profesijos mokytoja Sigita Čibinskienė.

                      “Mokausi padėti” socialinio darbuotojo padėjėjo mokymosi bazėje veiklas vedė vyr. profesijos mokytojos Dalia Liaukevičienė ir Valentina Jarutienė.

                      Finansinio raštingumo pamokėlėje “Mano taupyklėlė”,  kurią vedė vyr. profesijos mokytoja Danguolė Repečkienė.

                      Taip pat vaikai dalyvavo ir sporto rungtyse kartu su mokytoju metodininku Henriku Mejeru.

                      Profesijos mokytoja Aušra Simėnienė išpiešė vaikų veidus pasirinktais personažais ir  kartu su vaikais gamino įvairiaspalvius drugelius.

                      Šventėje netrūko fėjų Tutės ir Dutės šėlsmo, žaidimų, šokių ir dainelių. Tikimės, kad smagi, linksma ir spalvota vaikų dienos gynimo šventė  mūsų mažiesiems paliko neišdildomą įspūdį ir norą sugrįžti į kitas naujas veiklas, o gal ateityje net ir pasirinkkti profesiją BTVMC Vabalninko skyriuje.

Skaityti daugiau...

 

 284073098 2115952631912640 8681017813653354398 n

Tarptautinė konferencija apie mokymąsi pameistrystės būdu

 

     2022 m. gegužės 19 d. Biržų TVMC Vabalninko skyriuje vyko tarptautinė praktinė konferencija „Dualinis mokymas socialinės gerovės švietimo srityje: patirtys ir įžvalgos“. Tai jau antroji konferencija, skirta skleisti pameistrystės įgyvendinimo idėją suinteresuotų šalių tarpe pagal atskiras švietimo sritis. Pirmoji vyko 2021 metų spalio mėnesį ir buvo skirta žemės ūkio srities specialistams.

     Antroji konferencija organizuota kartu su Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centru ir  buvo skirta socialinės gerovės švietimo srities specialistams. Joje dalyvavo socialinės ir švietimo srities politikos formuotojai, socialines paslaugas teikiančių įstaigų administracijos darbuotojai, socialiniai darbuotojai ir jų padėjėjai, seniūnijų socialinio darbo organizatoriai, profesinio mokymo įstaigų praktinio mokymo vadovai ir profesijos mokytojai bei  kiti mokymosi ir darbo galimybėmis socialinių paslaugų teikimo srityje besidomintys asmenys.

     Renginio organizatorių ir pranešėjų tikslas - dalintis vertinga praktine patartimi, atradimais, įžvalgomis bei idėjomis – kaip maksimaliai išnaudoti pameistrystės mokymosi būdo teikiamas galimybes ruošiant darbo rinkai labiausiai reikiamus darbuotojus. Konferenciją atidarė Biržų TVMC direktorius Dainius Korsakas,  dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Valdemaras Valkiūnas, Šiaulių valstybinės kolegijos dekanė Ginta Gerikaitė,  Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Audronė Garšvaitė.

Skaityti daugiau...

 

 284105942 4851776748267834 4093750868169194061 n

Mokiniai tobulino praktinius įgūdžius

Marijampolės sektoriniame praktinio mokymo centre

     2021-2022 mokslo metais Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus Technikos priežiūros verslo darbuotojo modulinės profesinio mokymo programos mokiniai tobulino praktinius įgūdžius Marijampolės sektoriniame praktinio mokymo centre. Pagal projektą 09.4.1-ESFA-T-736-02-0009 “Praktinių įgūdžių įgijimas Marijampolės PRC sektoriniame žemės ūkio technologijų praktinio mokymo centre“ finansuojame socialinio fondo lėšomis, vyko teoriniai ir praktiniai užsiėmimai. Į savaitės trukmės mokymus Biržų TVMC Vabalninko skyriaus mokinai buvo išvykę septynis kartus.

     Mokymo(si) metu mokiniai susipažino su žemės dirbimo, sėjos, sodinimo, pasėlių priežiūros, žolinių pašarų gamybos mašinų konstrukcija, darbinių agregatų sudarymu, reguliavimu, nustatymu, technine priežiūra ir pasitaikančių gedimų šalinimu, taip pat panaudojant maketus ir kitas mokymui skirtas priemones, mokiniai atliko generatorių ir starterių testavimo bei ardymo-surinkimo darbus,  susipažino su įvairių galingumų variklių konstrukcija, technine priežiūra bei remontu ar gedimų šalinimu, taip pat transmisijų valdymu ir technine priežiūra.

     Praktinių užsiėmimų metu mokiniai išmoko ne tik paruošti darbui žemės dirbimo agregatą, jį sureguliuoti, bet ir išbandyti mokomajame lauke – iškultivuotą dirvą suarti apverčiamuoju plūgu, nustatant įvairiais režimais. Didelio susidomėjimo sulaukė javų kombainas, jo technologinis procesas ir valdymas. Visi mokiniai atliko nesudėtingus vairavimo pratimus mokomojoje aikštelėje.

     Laisvalaikiu mokiniai susipažino su Marijampole, lankėsi Poezijos parke, Kačių kiemelyje ir kitose įdomiose miesto vietose.


     Kiekviena praktika yra nuolatinis jauno specialisto rengimo etapas, padedantis įtvirtinti ir plėsti įgytas žinias mokymo(si) procese. Smalsūs būsimi technikos priežiūros verslo darbuotojai patobulino praktinius įgūdžius, kurie sustiprino būsimo specialisto profesinį pasirengimą.

Skaityti daugiau...

 

 FB IMG 1653024465887

Protmūšis "Kultūrų ratas"

     2022 m. gegužės 18 d. BTVMC Vabalninko skyriaus komanda dalyvavo nuotoliniame protmūšyje "Kultūrų ratas", kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo ugdymo švietimo centras.

 

Skaityti daugiau...

 

 20220515 152901

Vabalninkas minėjo 230 metų jubiliejų

     Saulėtą, gegužės 15 dieną Vabalninkas minėjo 230 metų jubiliejų. Ta proga Šv. mišias, Vabalninko Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje aukojo kunigas ats. kpt. Jonas Tamošiūnas. Šv. mišių metu pašventinta miesto vėliava.

     Šventės svečius susirinkusius Vabalninko miesto parke, džiugino gausus būrys šokėjų ir meno kolektyvų pasirodymai kuriuos apvainikavo puikus Gintarės Karaliūnaitės koncertas. Vietos gyventojus ir svečius BTVMC Vabalninko skyriaus bendruomenė vaišino laaabai skania koše, kurią meistriškai išvirė Eugenijus Zdanevičius.

Skaityti daugiau...

 

 IMG 20220512 100935

Respublikinis renginys- konkursas „Žemės meno diena 2022“

    

     2022 m. gegužės 12 d.  VŠĮ Panevėžio profesinio rengimo centro Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio skyriuje vyko Respublikinis renginys- konkursas „Žemės meno diena 2022“, Joniškėlio Karpių dvaro parke. Renginyje – konkurse dalyvavo mokiniai: Viktorija Stepanovaitė, Greta Stepanovaitė, Aistė Vilaitė, Titas Palionis, Mantas Vertelka su mokytojomis vyr. profesijos mokytoja Sigita Čibinskiene ir profesijos mokytoja Kristina Grubinskaite.

     Renginio-konkurso tema – „Laiko smiltys“. Temos išpildyme turėjo atsispindėti mūsų

požiūris, interpretacija, kūrybiškumas. Laikas istoriškai sename parke turi gilią prasmę. Smiltys – tai laikinumas, trapumas, nepastovumas... Devynioliktojo amžiaus rašytojas Charlesas Lambas rašė: „Niekas man nėra toks mįslingas, kaip laikas ir erdvė. Ir vis dėlto niekas manęs mažiau netrikdo negu laikas ir erdvė, nes aš niekada apie juos negalvoju.“

     Konkurso užduotis buvo – sukomponuoti dvimatį arba trimatį kabantį, gulintį, stovintį objektą ar kompoziciją iš gamtinių medžiagų, kurias buvo galima surasti parke. Komandos nariai privalėjo su savimi turėti floristinius įrankius ir priemones.

     Gamta pašykštėjo gero oro, lijo lietus, tačiau nuotaikos nesugadino. Grįžome pilni įspūdžių, pasisėmę naujų idėjų, pabendravę su kitų profesinių mokyklų mokiniais, mokytojais, bendraminčiais. Mūsų mokyklos komandai buvo įteiktas diplomas už avangardiškiausią žemės meno kūrinį, kurį buvome  pavadinę „ Gamta nemėgsta tuštumos...“. 

     Reportažą apie šį renginį transliavo LRT laida „Labas rytas“.

Skaityti daugiau...

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

S. Nėries g. 8, Vabalninko m., Vabalninko sen., Biržų r. sav., LT-41318 (8 450) 54332 +370 668 76060 vabalninkoskyrius@btvmc.lt