Naujienos

 

 20211002 133233

Kelionė po Kuršių žemes

     Mokytojų dienos proga mes, Vabalninko skyriaus mokytojai, spalio 2 dieną išvykome į kelionę po Kuršių žemes.

     Aplankėme Jaunpilio pilį, stovinčią vaizdingoje malūno tvenkinio pakrantėje. Šioje XIV amžiaus pradžios Livonijos ordino pilyje laukė teatralizuota ekskursija. Kartu su vienuoliais, pilies šeimininkais, dalyvavome viduramžių puotoje, tiesiog rankomis ragavome pagal senovinius receptus paruoštų patiekalų. Po to aplankėme  mažą miestelį Engure, įsikūrusį Rygos įlankos pakrantėje. Čia jūra šilta ir rami.  Degustavome „Baltijos gėrybes“. Sotūs ir laimingi vykome prie Evažskio skardžio ir prie Kolkos rago, nepaprastai savito iškyšulio Latvijos pakrantėje, kur su nuostaba stebėjome dviejų jūrų – atviros Baltijos jūros ir Rygos įlankos – bangų susidūrimą.

     Vakarop nuvykome į Ventspilį, ypatingą tuo, kad čia draugiškai sugyvena šiuolaikinis uostas, naujoviškos gamyklos ir gražus paplūdimys, kuriame kaip paplūdimio tvarkingumo ir saugumo patvirtinimas jau nuo 1999 m. plevėsuoja Mėlynoji vėliava. Smagu buvo pasivaikščioti po  gražiausiai sutvarkytą Baltijos šalių miestą, grožėtis saulėlydžiu.

     Rytą švietė saulė, pūtė šaltas šiaurys, nuotaika buvo pakili. Laukė žygis į atrakcionų parką prie Kalno, apsilankymas Ventspilio pilyje. Pamatėme, koks išpuoselėtas  miestas, kaip išgenėti medžiai ir iškarpyti krūmai, kaip prižiūrėti gėlynai, kaip išradingai suformuotos gėlių skulptūros. Grožėjomės Ventspilio miestą apsupančiais parkais, gėlių kompozicijomis, fontanais, inkarų alėja, krėslu iš grandinių, kitomis miesto grožybėmis.  Akį traukė Latvijos ir užsienio menininkų sukurtos skirtingo dydžio karvių skulptūros, ypač įsiminė „Jūreivė“, Keliauninkė“, „Naftininkė“.

     Kupini malonių įspūdžių grįžome namo. Tikimės, kad tai ne paskutinis mūsų apsilankymas Ventspilyje, nes dar tiek daug visko nepamatėme, taip greitai prabėgo savaitgalis.

Skaityti daugiau...

 

 20210930 130110

Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena

      Spalio 1 d. švenčiama Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Ja skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių  žmonių gyvenimo sąlygas, ugdyti jaunų žmonių  pagarbą senstančiam žmogui.

     Šia proga BTVMC Vabalninko skyriuje besimokantys Socialinio darbuotojo padėjėjo specialybės moksleiviai pasiūlė aplankyti  ir pasveikinti buvusius šios mokyklos mokytojus ir darbuotojus.  Gražiai iniciatyvai pritarė socialinio darbuotojo padėjėjo profesijos mokytojos. Neformaliojo ugdymo organizatorė V. Jarutienė kartu su moksleiviais kibo daryti sveikinimo atvirukų, o skyriaus vedėja V. Daukienė kartu su profesijos mokytoja D. Markutiene lankė senjorus bei organizavo praktinius užsiėmimus. Buvę mūsų darbuotojai  ne tik noriai dalijosi prisiminimais, bet ir išsakė  problemas, kurios trukdo oriai senatvei.  Bendraudami  su šias žmonėmis ir matydami nostalgiškas ašaras, ištrykštančias akyse, prisimenant darbo metus  mūsų ugdymo įstaigoje, turėjome puikią galimybę ne tik įvertinti gyvenimo patirtį, bet ir suprasti,  kokią reikšmę jų gyvenime turi  buvusi darbovietė, kadaise buvęs garsus technikumas, vėliau  Vabalninko žemės ūkio mokykla,  dabartinis BTVMC Vabalninko skyrius. 

     Supratome, kad senjorų indėlis yra neįkainojamas kuriant ir puoselėjant mūsų Vabalninką, o jų  išmintis bei patirtis be galo svarbi ir dabar. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę ne tik visi kartu maloniai praleisti laiką, bet ir grąžinti bendravimo skolą.

Skaityti daugiau...

 

 received 410145500630591

Rudens derliaus šventė

     Š. m. rugsėjo 26 d. Vabalninko miesto parke vyko tradicinė Vabalninko seniūnijos organizuojama Rudens derliaus šventė. BTVMC Vabalninko skyriaus bendruomenė, kaip ir kasmet, noriai įsijungė į bendras veiklas. Vabalninko skyriaus kiemelyje „puikavosi“ sodo, daržo ir lauko gėrybės, o Vabalninko Žolinės aikštė pasipuošė floristiniais darbais. Šių metų šventės  tema- baltų ženklai.  Vabalninko skyriaus neformaliojo ugdymo būrelio „Floristikos magija“ narai, vadovaujami profesijos mokytojos Aušros Simėnienės, sukūrė baltų ženklą  „Rugių šventė„.

 

 

Skaityti daugiau...

 

 20210917 103121 scaled

Bėgimo varžybos nusipelniusio trenerio Povilo Karoblio taurei laimėti

     Rugsėjo 17 d. BTVMC Vabalninko skyriaus vaikinų komanda dalyvavo bėgimo varžybose skirtose  Biržiečio,  nusipelniusio lengvosios atletikos trenerio, Povilo Karbolio taurei laimėti. Nors komandos nariai neužėmė prizinių vietų, tačiau įveikė 1600m. distanciją ir pagerino savo asmeninį bėgimo rekordą.

Didžiuojamės  ir sveikiname skyriaus moksleivius :

       • Arijų Šližį
       • Justą Petrauską
       • Osvaldą Staniulį
       • Deividą Koval-Trach

Kūno kultūros mokytojas metodininkas 

Henrikas Mejeras

 

 FB IMG 1632722560372

"Dviračiais aplink Biržus 2021"

     Rugsėjo 16 d.  BTVMC Vabalninko skyriaus komanda tradiciškai dalyvavo akcijoje "Dviračiais aplink Biržus 2021" Europos judrumo savaitei paminėti.

 

 

 

Skaityti daugiau...

 

 20210910 090121

Derliaus nuėmimo talka

Ruduo - tai metas, kai reikia nuimti per vasarą užaugintas sodo ir daržo gėrybes. Saulėtą rugsėjo 10 d. rytą BTVMC Vabalninko skyriaus bendruomenė rinkosi į derliaus nuėmimo talką Vabalninko skyriaus mokomąjame ūkyje.Nors bulvių derlius šįmet nedžiugino, visi  noriai ir su gera nuotaika kibo į darbą. 

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

S. Nėries g. 8, Vabalninko m., Vabalninko sen., Biržų r. sav., LT-41318 (8 450) 54332 +370 668 76060 vabalninkoskyrius@btvmc.lt