Naujienos

 

 75252905 694325971089045 486465708390088704 n

Edukacinė išvyka po Anykščių kraštą

     Spalio 23 d. BTVMC  Vabalninko skyriaus mokiniai pagal Kultūros paso programą aplankė   Anykščiuose esantį  vieną didžiausių gynybinių įtvirtinimų Rytų Lietuvoje, Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnio istorinį kompleksą ir dalyvavo edukacinėje  programoje „Medinių pilių Lietuva“.  Visus sužavėjo autentiška piliakalnio aplinka, šalia jo esantis atkurtas papilio kiemas, apjuostas gynybiniais įtvirtinimais.  Mokiniai matavosi viduramžių drabužius, papuošalus. Vaikinai domėjosi  kario ginkluote, šarvais. Edukatoriaus pasakojimai įtraukė  moksleivius  į minėtą istorinį laikmetį, supažindino  su piliakalnio infrastruktūra – apsauginiais pylimais, papiliu, papėdės gyvenviete. Ekskursijos dalyviai mėgino atlikti pilies gyventojų kasdienius darbus: bandė titnago pagalba užkurti židinį, išbandė žemės apdirbimo įrankius. Išmėgino, kaip buvo naudojama sienų apgulties technika (apgulties bokštas, taranas, katapulta). Muziejaus darbuotojo padedami, dalyvavo diskusijoje ir aiškinosi, kokios technikos naujovės, atėjusios iš vakarų, sumenkino strateginę medinių pilių ir piliakalnių reikšmę šalies gynybai.

     Anykščiuose aplankėme J. Biliūno kapą ( Laimės žiburį), grožėjomės rudeniška gamta prie Puntuko akmens ir  nuo Medžių lajų tako žavėjomės įspūdingais Šventosios upės vingiais. Grįždami į namus užsukome į Arklio muziejų esantį Niūronyse.

      Įgytas patirtis mokiniai galės pritaikyti istorijos, geografijos, lietuvių  literatūros pamokų metu.

Neformaliojo ugdymo organizatorė Valentina Jarutienė

Skaityti daugiau...

 

 DSCF9634

„Ruošk ratus žiemą...2019“

     Spalio 17 d.  Vabalninko skyriuje įvyko ketvirtasis  Respublikinis būsimų žemės ūkio specialistų profesinio meistriškumo konkursas „Ruošk ratus žiemą...2019“. Jame  dalyvavo po du  technikos priežiūros verslo darbuotojo profesinio  mokymo programos moksleivius iš VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos, VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centro  ir šio centro  Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio skyriaus,  Joniškio žemės ūkio mokyklos, Kupiškio  technologijos ir verslo mokyklos,  Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus ir Zarasų profesinės mokyklos.

     Konkurso dalyviai atliko dalykinį testą, bei demonstravo gebėjimus  7 praktinėse užduotyse.  Į konkursą mokinius atlydėję ir juos ruošę mokytojai dalyvavo vertinimo komisijų darbe.

Konkurso prizininku tapo Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus moksleivis Džiugas Trečiokas. 2 vietą užėmė  Vytenis Achmedovas iš Kupiškio technologijos ir verslo mokykos, o 3 vieta atiteko Zarasų žemės ūkio mokyklos moksleiviui Deividui Galvydžiui. Paguodos prizas komisijos sprendimu buvo skirtas Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus moksleiviui Nerijui Brazinskui.

Skaityti daugiau...

 

 DSC 0575

Košės diena

     Spalio 10 d. Vabalninko skyriaus bendruomenė tradiciškai minėjo Pasaulinę košės dieną. Biblioteka tą dieną tapo sveikos gyvensenos propagavimo erdve.  Neformaliojo ugdymo organizatorė Valentina Jarutienė pristatė košių naudą mūsų organizmui ir sveikatai, mokiniai dalyvavo bibliotekos vedėjos Dalios Liaukevičienės surengtoje interaktyvioje viktorinoje apie sveiką gyvenseną. Jos nugalėtoja tapo 111 gr. mokinė Vida Pakštienė.

     Vėliau visus sujungė stalo bendrystė. Juk mitybos specialistai nuolat pabrėžia ne tik maistinę mūsų suvalgomo maisto vertę, ne mažiau svarbus ir maisto pateikimas bei geros emocijos. Visi turėjome progą paragauti ne tik košių, bet ir įvairių kitų sveikų produktų: žolelių arbatos, obuolių bei svarainių sulčių, obuolių pyrago be riebalų, keksiukų iš avižinių kruopų ir įstabaus dydžio kriaušių...

     Ragavome, skanavome, dalijomės įspūdžiais ir receptais, o pasikrovę geros energijos vėl išskubėjome prie savų darbų – turėdami gerą energijos užtaisą visai likusiai dienai...

Skaityti daugiau...

 

 DSC 0567

Svečiai iš Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos

     Tęsiasi gražus bendradarbiavimas su  Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos bendruomene. Spalio 8 dieną vyresnioji profesijos mokytojos Sigitos Čibinskienės iniciatyva profesinio veiklinimo dienoje Vabalninko skyriuje lankėsi šios mokyklos 9-10 klasių mokiniai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių. Mokinius atlydėjo mokyklos pavaduotoja Vilija Aleliūnienė, profesijos patarėja Irena Jasiūnienė bei klasės auklėtoja Viktorija Meilūnienė.

     Svečiams  buvo pristatyta želdinių tvarkytojo profesinio mokymo programa  specialiųjų poreikių mokiniams, šios profesijos subtilybės ir  įsigijimo galimybės. Programą pristatė vyresnioji profesijos mokytoja Sigita Čibinskienė. Mokiniai atliko įvairias praktines užduotis: susipažino su medžiais, dekoratyviniais bei vaistiniais augalais, vejoms skirtais žolių mišiniais.

     Viso renginio metu su svečiais buvo skyriaus vedėja Vilija Daukienė, kuri pasitiko, papasakojo apie mokyklą,  pristatė jos erdves ir mokymo bazę. Mokiniai susipažino su mokymo kabinetais, biblioteka, bendrabučiu, sporto salėje išbandė fizines jėgas, pietaudami valgykloje įvertino maisto įvairovę, kainas.

     Profesinio veiklinimo dienos bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams padeda pažinti profesijų įvairovę ir pasirinkimo galimybes. Svečiai džiaugėsi šiuo renginiu, todėl tikimės, kad kai kuriems mokiniams tai bus ir postūmis apsispręsti rinktis mokymąsi Vabalninko skyriuje.

Skaityti daugiau...

 

 5

Rudens derliaus šventė

     Rugsėjo 14 d. Vabalninko Žolinės aikštėje vyko tradicinė 15-oji Vabalninko seniūnijos Rudens derliaus šventė. Vabalninko skyriaus bendruomenė, kaip ir kasmet, aktyviai įsijungė į bendras veiklas. Kiemelyje netrūko sodo, lauko ir daržo gėrybių, ant stalo puikavosi jubiliejinei šventei keptas didžiulis tortas, o rudens gėrybių parodoje išdygo įspūdingo grožio  „Daržo kaliausė“.

Skaityti daugiau...

 

 1

Talka mokomajame ūkyje

     Rugsėjo 13 d. Vabalninko bendruomenė susibūrė į talką. Smagus komandinis darbas, gausus, gražus, akis džiuginantis  ūkyje užaugintų bulvių derlius ir nuovargio – lyg nebūta.

Skaityti daugiau...

Aktualu

Elektroninis dienynas moodle vetmobilitycharteram

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724

S. Nėries g. 8, Vabalninko m., Vabalninko sen., Biržų r. sav., LT-41318 (8 450) 54332 vabalninkoskyrius@btvmc.lt