Naujienos

 

 84014296 1443297585844818 1808557238822895616 n

Internetas studijų programos neišrinks

     Vasario 6-7 dienomis Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyko 18-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „STUDIJOS 2020“.

     STUDIJOS 2020 – didžiausia tarptautinė studijų ir karjeros planavimo paroda Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Parodoje po vienu stogu pristatomas didelis mokymosi paslaugų pasirinkimas ir papildomos galimybės: Lietuvos aukštosios universitetinės ir ne universitetinės mokymo įstaigos, profesinės mokyklos, švietimo ir ekspertinės organizacijos, užsienio universitetai, verslo įmonės, neformalus ugdymas, karjeros konsultacijos, kalbų kursai, tarptautiniai egzaminai bei kitos alternatyvos, kaip kelionės, savanorystė, „gap year“. Paroda yra patraukli savo formatu ir koncentruotu turiniu. Jaunimas aktualios informacijos kviečiamas ieškoti per tiesioginį bendravimą dalyvių stenduose, paskaitose, neformaliuose susitikimuose su mokymo ir verslo įstaigų atstovais, karjeros konsultantais, moksleivių ir studentų organizacijų nariais. Paroda kviečia ateiti, domėtis, klausti, bendrauti, lyginti, daryti išvadas ir pasirinkti.

Skaityti daugiau...

 

 Saugesnio interneto savaite

Saugesnio interneto savaitė BTVMC Vabalninko skyriuje

     Lietuvoje vasario 10-15 d. buvo paskelbta kaip  Saugesnio interneto savaitė, kurios metu viešosiose bibliotekose ir mokyklose vyko įvairūs renginiai ir tiesioginės interneto transliacijos saugesnio interneto temomis tiek vaikams ir jaunimui, tiek suaugusiems. BTVMC Vabalninko skyriaus biblioteka taip pat prisijungė prie  šios pasaulinės iniciatyvos, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

     Šios savaitės metu Vabalninko skyriaus bendruomenė bibliotekoje turėjo galimybę stebėti tiesiogines diskusijų Internetiniai sukčiai ir Influenceris – ar tikrai svajonių gyvenimo būdas? transliacijas internetu. Mokiniai grupių valandėlių metu diskutavo įvairiomis saugaus elgesio internete temomis.

Skaityti daugiau...

 

 DSC 0905

„Verslo žinios karjeros sėkmei 6“

     Vabalninko skyriuje vyko šeštasis respublikinis profesinių mokyklų mokinių ekonomikos ir verslo žinių  konkursas „Verslo žinios karjeros sėkmei 6“. Konkurse dalyvavo komandos iš 12 mokyklų. Mokiniai atliko 4 individualias ir 2 komandines užduotis.
     Prizines vietas konkurse užėmė:
             I v. Laimutė Pudanienė iš     Rokiškio technologijos, verslo ir žemė ūkio mokyklos ( mokytoja Vida Bugailiškienė );
             II v. Linas Ruplys iš     VšĮ PPRC Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio padalinio (mokytoja Vilma Čepinskienė);
             III v. atiteko BTVMC Vabalninko skyriaus mokinei Laurai Garlinskaitei (mokytoja Violeta Vilkėlienė).
Skaityti daugiau...

 

 DSCF9914

Rekolekcijos jaunimui Vabalninke

     Sausio 10-12 dienomis  Biržų technologijų ir verslo m mokymo centro (BTVMC) Vabalninko skyriaus bendrabutyje  vyko rekolekcijos jaunimui „Kairos“ .Rekolekcijų iniciatorė – skyriaus vedėja Vilija Daukienė. Pagrindinės organizatorės - BTV–C tikybos mokytoja Sigutė Sakalauskienė, socialinė pedagogė  Laimutė Šlekienė, specialioji pedagogė Danguolė Uglinskienė.

    Rekolekcijose dalyvavo BTVMC moksleiviai, projekto „Turiu profesiją – turiu ateitį“ dalyviai, Biržų r. Vabalninko  Balio Sruogos , Biržų „Saulės“ gimnazijų, Kratiškių daugiafunkcinio centro mokiniai, buvę BTVMC Vabalninko skyriaus moksleiviai. Rekolekcijas vedė Švč. Nekaltosios Mergelės Marijos  tarnaičių kongregacijos sesės Jolita ir Aušra. Kartu su jomis dirbo devynių jaunų žmonių komanda.

     Sesė Jolita paaiškino, kad Kairos – tai laikas kaip ypatinga akimirka. Tai Dievo laikas, skirtas priimti Jo malinę, patirti atleidimą, artimo meilę.

Skaityti daugiau...

 

 DSC 0744

Pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

 

 Kai norime kalbėti apie Tėvynę,

 Pirmiausia žodį žuvusiems suteikim.

 Tai jų alsavimas, kaip vėjo gūsis,

 Išskleidžia mūsų vėliavas; jų rankos

 Palaimina ir duoną, ir svajonę;

 Jų akys stebi mus kaip gyvos žvaigždės,

 Ir žemė kalba jų derlingais žodžiais.

 Tai paukščio čiulbesys, tai vyšnios žiedas,

 Tai moters šypsena, tai vaiko juokas,

 Tai dešinė, kuri ištiesus laiko

 Ir esamą, ir būsimą Tėvynę.

 Kalbėkime apie ją teisingais žodžiais,

 Kad mūsų žuvusieji mus suprastų.

 

(J.Marcinkevičius).

Skaityti daugiau...

 

DSC 0702 

Pokalbis – diskusija apie psichologinių sunkumų išgyvenimą ir įveiką

     Gruodžio 18 d. Vabalninko skyriuje vyko  Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuoti mokymai. Pokalbius-diskusijas  vedė psichologijos magistrė, Europos sertifikuota psichologė Lietuvoje klinikinėje ir sveikatos srityje Valija Šap. Psichologė su mokiniais diskutavo, kaip atpažinti sunkumus ir padėti sau bei šalia esančiam, išgrynino svarbiausius požymius, kaip atpažinti savižudybės grėsmę, aptarė, ką mokiniai galėtų / turėtų daryti pastebėję šiuos požymius. Viena iš galimybių – pranešti suaugusiam žmogui, kuriuo pasitikite. Tačiau ar visada suaugę tvirtai žino, ką tokiu atveju daryti? Apie tai, kaip kalbėtis su paaugliu, patiriančiu psichologinį skausmą, kaip veiksmingai atpažinti savęs žalojimą ir savižudybės grėsmę, kokių priemonių privalu imtis savižudybės grėsmes atveju psichologė diskutavo su Vabalninko skyriaus mokytojais ir darbuotojais.

     Savižudybės problema Lietuvoje yra pakankamai didelė, todėl vienas iš būdų – visuomenės švietimas ir mokymas – yra paveikus mažinant šią grėsmę.  

Skaityti daugiau...

Aktualu

Elektroninis dienynas moodle vetmobilitycharteram

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

S. Nėries g. 8, Vabalninko m., Vabalninko sen., Biržų r. sav., LT-41318 (8 450) 54332 +370 668 76060 vabalninkoskyrius@btvmc.lt