Naujienos

 

 konkursas 1

Konkursas ,,Profesionaliausias prekybininkas 2019“

     2019 m. kovo 28 d Šiaulių PRC Prekybos ir verslo skyriuje vyko respublikinis mokinių profesinio meistriškumo konkursas „Profesionaliausias prekybininkas 2019“. Konkurse dalyvavo 16 mokinių iš 8 Lietuvos profesinių mokyklų: VŠĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos, Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos, Biržų technologijų ir verslo mokymo centro, Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklos, VšĮ Kelmės profesinio rengimo centro, Marijampolės profesinio rengimo centro, Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos. Šiaulių PRC atstovavo Prekybos ir verslo skyriaus būsimos pardavėjos.

     Prieš konkursą visi dalyviai burtų keliu buvo sugrupuoti į komandas po du mokinius. Konkurso metu komandos atliko užduotis, susijusias su kasdienine prekybininko praktine veikla: turėjo parengti UAB „Ruvera“ gaminamos produkcijos pristatymą, aptarnauti pirkėją kompiuteriniu kasos aparatu, užpildyti kasos pajamų orderį, buvo tikrinamas mokinių pastabumas. Viso konkurso metu buvo vertinamas būsimų prekybininkų pasiruošimas darbui, išvaizda, komunikabilumas. Konkursą stebėjo ir vertino komisija, kurią sudarė UAB „Vagos prekyba“ direktorė Violeta Murzienė, „Maxima X“ vaovė Brigita Purlytė bei UAB „Eirita“ vadovė Rūta Balčiūnienė.

Skaityti daugiau...

 

 1

Peržengtas pirmas laiptelis karjeros link

 

      Nuo 2018 metų spalio 1 dienos 26 Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus Technikos priežiūros verslo darbuotojo profesijos antro kurso mokiniai pradėjo ruoštis Technologijų mokykliniam brandos egzaminui. Mokiniai kartu su paskirtais baigiamųjų darbų vadovais aptarė užduotis, derinosi darbų planus, konsultavosi.

     Darbų vadovai stebėjo ir vertino mokinių pasiekimus projektuojant, kuriant, gaminant egzamino baigiamojo darbo produkto gaminį ir rengiant egzamino baigiamojo darbo aprašą, vertino mokinių pagamintus gaminius, darbų aprašus ir rezultatus pateikė vertinimo komisijai.

     Darbų vertinimas vyko 2019 m. kovo mėnesį trimis etapais: 12 d. buvo vertinami pagaminti produktai, 19 d. - baigiamojo darbo aprašai, o 26 d vertinimo komisija Technologijų mokyklinio brandos egzamino mokinių baigiamuosius darbus ir pristatymus įvertino taškais. Maksimalus galimų surinkti taškų skaičius – 50.

Skaityti daugiau...

 

 1

KOVO 20 – PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA

     Pavasario lygiadienis – Pasaulinė Žemės diena – mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje.

     Vyresnioji biologijos mokytoja Sigita Čibinskienė šiemet pakvietė mokinius per biologijos(83,84,95,96 grupės) ir dendrologijos (97 grupė) pamokas kūrybiškai paminėti Pasaulinę Žemės dieną, pademonstruoti ekologines žinias, apmąstyti mūsų planetos problemas ir ieškoti būdų, kaip per kasdienę veiklą prisidėti prie gamtos išsaugojimo.

     Šių pamokų metu mokiniai ruošė ir pristatė ekologinius herbus, rašė „Žinią Žemei“, gamino inkilus, klausydami įrašų su paukščių balsais, įvardino, koks tai sparnuotis. Želdinių tvarkytojo grupės mokiniai prisiminė Lietuvos paukščius, vabzdžius, medžius ir vaistinius augalus.

     Rašytojas Kazys Saja yra ištaręs tokią frazę: „Esame vartotojai. Suvartojame viską. Net ir gamtą, kad daugiau niekas jos „nesuvartotų“... Graudu pripažinti, tačiau rašytojas iš tiesų buvo teisus.

     Gamta mūsų bankas, kuris už mūsų imamus kreditus neprašo palūkanų, o negrąžinus skolos, nekviečia antstolių, kad skolas iš mūsų išieškotų ar apskritai pasiūlytų išsikraustyti...

     Todėl rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi. Ir pradėti verta nuo mažų ir, atrodytų, nežymių darbų – popieriaus ir elektros taupymo, langų ir durų sandarumo, vandens čiaupų sutvarkymo – taip prisidėsime prie Žemės išteklių tausojimo, taršos bei globalinio atšilimo mažinimo.

Skaityti daugiau...

 

 blynai

Mokykla kvepėjo blynais

     Kovo 5 d. Vabalninko skyriaus bendruomenė išvijo iš kiemo žiemą, o mokykla kvepėjo blynais. Grupių vadovai kartu su auklėtiniais į biblioteką sunešė pagal įvairiausius receptus išsikeptų blynų. 95 gr. mokinės Viktorija Tarvidaitė ir Brigita Valuntaitė susirinkusiems pristatė Užgavėnių tradicijas ir papročius, supažindino su burtais ir kaukių reikšmėmis. Per Užgavėnes buvo valgoma riebiai ir sočiai, 7, 9, o kai kada ir 12 kartų per dieną, taip tikintis , kad metai bus derlingi ir sotūs, o pats būsi stiprus ir sveikas .

     Šių metų Užgavėnių stalas džiugino įvairove ir gausa. Vienas šalia kito rikiavosi pagal įvairiausius receptus ir formas kepti blynai,  šalia jų puikavosi obuolių, kriaušių, slyvų šokolade, aviečių uogienės ir pavasario pranašas – klevų sula. Popietė neprailgo skanaujant ir dalinantis receptais.

     Skirstėmės tikėdami, kad ateinantys metai bus derlingi ir dosnūs, o mus lydės sveikata ir darna.

 

 IMG 20190227 101130

Per integruotas veiklas pristatyta Želdinių tvarkytojo profesinio mokymo programa

     Vasario 27 dieną Vabalninko skyriuje vyko atviros integruotos pamokos, skirtos želdinių tvarkytojo profesinio mokymo programos pristatymui. Integruotoje veikloje dalyvavo Panevėžio ,,Šviesos" specialiojo ugdymo centro I, II, III socialinių įgūdžių ugdymo klasių mokiniai ir juos atlydėję mokytojai.

     Svečiams buvo pristatytos želdinių tvarkytojo profesijos įsigijimo galimybės specialiųjų poreikių mokiniams, neįgijusiems pagrindinio išsilavinimo dėl specialiųjų ugdymosi poreikių. Programą išradingai su praktinėmis užduotimis pristatė vyresnioji profesijos mokytoja Sigita Čibinskienė.

     Profesijos mokytojos Aušra Simėnienė ir Kristina Grubinskaitė kartu su Želdinių tvarkytojo programos II kurso mokinėmis įtraukė svečius į kitas įdomias ir naudingas veiklas: mokė, kaip taisyklingai dauginti augalus, pasipuošti vazonėlius ir kitų praktinių augalų priežiūros subtilybių.

     Mokiniai susipažino su mokymo baze, sporto salėje išbandė fizines jėgas. O gėlėmis, dekoratyviniais augalais, floristiniais darbais domėjosi ne tik mokiniai, bet ir juos atlydėjusios mokytojos.

Skaityti daugiau...

 

 Verslo zinios

Respublikinis profesinių mokyklų mokinių ekonomikos ir verslo žinių konkursas

Verslo žinios karjeros sėkmei 5

     2019-02-13 Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyrius penktąjį kartą sukvietė profesinių mokyklų komandas į Respublikinį profesinių mokyklų mokinių ekonomikos ir verslo žinių konkursą „Verslo žinios karjeros sėkmei 5“. Besiruošiant ir dalyvaujant tokio pobūdžio  konkurse mokiniai skatinami ugdytis verslumo ir konkurencingumo gebėjimus. Juk aktyvumas, žingeidumas, kūrybiškumas, ekonominis išprusimas – tai savybės, ne tik galinčios jauną žmogų vesti sėkmingos veiklos keliu. Šios savybės įgalina kurti novatoriškas ir ekonomiškai pagrįstas idėjas, o jų įgyvendinimas svarbus ir visos šalies gerovei.

     Penktajame ekonomikos ir verslo žinių konkurse šiemet dalyvavo 12 komandų iš Biržų technologijų ir verslo mokymo centro; Anykščių technologijos mokyklos, Panevėžio profesinio rengimo centro, Alantos technologijos ir verslo mokyklos, Joniškio žemės ūkio mokyklos, Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos, Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokyklos, Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centro,   Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos, Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos bei Žeimelio žemės ūkio mokyklos.

Skaityti daugiau...

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724

S. Nėries g. 8, Vabalninko m., Vabalninko sen., Biržų r. sav., LT-41318 (8 450) 54332 vabalninkoskyrius@btvmc.lt