Naujienos

 

 DSC 0259

Laisvės gynėjų diena

     Šiemet Lietuva 28-ąjį kartą mini tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną. 1991 metų sausio 13-osios naktį Vilniuje bandydama nuversti teisėtai išrinktą ir nepriklausomos valstybės atkūrimą paskelbusią Lietuvos valdžią sovietų kariuomenė ginkluota jėga užėmė Televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos pastatą. Sovietų kariuomenė tuomet neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos - Atkuriamojo Seimo rūmų, kuriuos saugojo dešimtys tūkstančių žmonių. Tačiau prie Televizijos bokšto nebuvo išvengta aukų, - desantininkams pradėjus su karine technika važinėti po minią ir šaudyti į beginklius žmones, žuvo 14 ir buvo sužeisti daugiau nei tūkstantis laisvės gynėjų.

     Sausio 11-ąją, penktadienį, Vabalninko skyriaus bendruomenė dalyvaudama pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ ir mokyklos languose uždegusi žvakutes pagerbė žuvusiųjų už atkurtą valstybės Nepriklausomybę atminimą. Bibliotekoje buvo organizuota literatūros paroda ir dokumentinių filmų peržiūra, kuri priminė istorines 1991-ųjų akimirkas, parodžiusias Lietuvos gyventojų vienybę ir pasiaukojimą.

0
0
0
s2smodern
Skaityti daugiau...

 

 DSC 0095
"Skrido Angelo daina, puošta svajonėm..."
 
     Gruodžio 19 d. Vabalninko skyriaus bendrabutyje vyko tradicinis padėkos vakaras "Skrido Angelo daina, puošta svajonėm...", užbaigęs visą  Advento renginių ciklą. Plačiau apie šį renginį rašė rajono spauda. Padėkos popietė BTVMC Vabalninko skyriuje
 
 
 
 
 
 
 
 
0
0
0
s2smodern
Skaityti daugiau...

 

 DSC 0035

Uždegta  Advento žvakė

     Vabalninko skyriaus bendruomenė tęsia gražią tradiciją – kiekvieną Advento savaitę susirinkti kartu ir uždegti po vieną Advento žvakę.

   Gruodžio 5 d. pirmąją žvakę uždegė skyriaus vedėja Vilija Daukienė, linkėdama šiuo susikaupimo metu atsigręžti į šeimą, susitaikyti, atsiprašyti, šventes sutikti ramybėje su savimi ir šalia esančiais. Gražią šventę giesmėmis ir dainomis nuspalvino vyr. muzikos mokytojos Valentinos Jarutienės ruošti mokiniai. Neformaliojo būrelio „Meno sodas“ mokiniai (vadovė V. Jarutienė) visiems susirinkusiems įteikė po pačių pagamintą Kalėdinį eglutės žaisliuką, linkėdami gražių ateinančių švenčių...

     Gruodžio 11 d. antąją Advento žvakę uždegė 100 gr. auklėtoja Dalė Markutienė su auklėtiniais, kurie pagiedojo giesmę "Tyli naktis".

     Gruodžio 18 d. trečiąją žvakę uždegė 88 gr. auklėtoja Dalia Liaukevičienė, kviesdama apmąstyti gyvenimo prasmę ir suvokti, kad geriausias laikas daryti gerus darbus yra DABAR.

     Ketvirtąją Advento žvakę uždegė moksleiviai bendrabutyje vykusiame padėkos vakare.

 

 

 

 

0
0
0
s2smodern
Skaityti daugiau...

 

 DSC 0039

1000 gervelių akcija

     Kas gali padėti ligos užkluptam žmogui? Be jokios abejonės, sakysite, profesionali medikų pagalba, tinkami vaistai, rūpestinga slauga... Taip, bet ne mažiau svarbus ir aplinkinių bei artimų žmonių elgesys, dėmesys, mažos smulkmenos, kurios segančiam siunčia žinią „mes su Tavimi, Tu mums esi labai svarbus“. Juk ne vienas gydytojas sako, kad teigiamas nusiteikimas padeda sveikti.

     Puoselėdama šias idėjas Vabalninko skyriaus bendruomenė prisijungė prie Agnės Zuokienės inicijuoto projekto „Nedelsk“ ir 1000 origami gervelių lankstymo akcijos.

0
0
0
s2smodern
Skaityti daugiau...

 

 47400353 521991608300105 4066877345439416320 n

Neatlygintinos kraujo donorystės akcija

     Gruodžio 4 d. Vabalninko skyriuje vyko neatlygintinos kraujo donorystės akcija, kurią kelis kartus per metus organizuoja Nacionalinis kraujo centras ir Vabalninko skyriaus socialinė pedagogė Vilma Indriliūnaitė.

     Tikriausiai niekas nesiginčys, kad kraujas – pagrindinis gyvybės šaltinis, kurį gamina tik žmogaus organizmas. Ligoninėse dažnai atliekami kraujo perpylimai, kurių metu gelbstima žmogaus  sveikata ar net gyvybė. Pagrindinis kraujo donorystės principas - jokios žalos donorui ir didžiausia nauda ligonio sveikatai. Šis principas kraujo donorystėje yra pagrindinis jau daugelį dešimtmečių, nes vienas iš svarbių tikslų - remti kilnią kraujo donorystės misiją ir skatinti žmones duoti kraujo kelis kartus per metus.

     Kaskart prie šios akcijos noriai prisijungia Vabalninko skyriaus moksleiviai, darbuotojai, Vabalninko gyventojai, suprasdami, kad vieno donoro kraujas gali išgelbėti tris gyvybes.

0
0
0
s2smodern
Skaityti daugiau...

 

 46916744 576810429422951 8493403904942276608 n

Logisto-ekspeditoriaus profesijos integruota pamoka

     2018m. lapkričio 28 dieną Vabalninko skyriaus logisto-ekspeditoriaus profesijos 99 grupės mokiniai kartu su auklėtoja vyr. profesijos mokytoja Reda Grinkiene ir metodininke Violeta Vilkeliene vyko į Kauno teritorinės muitinės Panevėžio pirmos kategorijos krovinių postą. Muitinės specialistai išsamiai supažindino su muitinės funkcijomis. Pateikdami pavyzdžių, suvestinių, išaiškino kaip tvarkomi muitinės administruojamų muitų, kitų mokesčių ir valstybės rinkliavų apskaita, kitų mokesčių ir valstybės rinkliavų surinkimą ir išieškojimą; kontroliuoja muitinės veiklai priskirtų importo, eksporto ir tranzito draudimų ir apribojimų bei muitinės priežiūros priemonių taikymą, koordinuoja prekių tikrinimą, vykdo kriminalinę žvalgybą su muitinės veikla susijusių nusikalstamų veikų faktams išaiškinti; atlieka muitinės įgyvendinamų teisės aktų pažeidimų ir kitų teisės aktų pažeidimų, susijusių su muitinės prižiūrimų prekių vežimu, laikymu ir vartojimu, rizikos valdymą; vykdo importuojamų ir eksportuojamų prekių, kurioms taikomos Europos Sąjungos prekybos politikos priemonės, muitinės priežiūrą.

    Daug dėmesio skirta pažeidimams tokiems kaip akcizų apmokestinamų prekių įsigijimas, laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką, taip pat prekių deklaravimo, kontrabandai, prekių sulaikymui.

     Nors lauke ir lapkričio dargana, bet po integruotos pamokos mokiniai ilgai diskutavo, apie krovinių vežėjų darbą, sunkumus, atsakomybę ir muitinės nustatomus pažeidimus, vežant krovinius.

0
0
0
s2smodern
Skaityti daugiau...

Jie gali jums padėti

Pagalbos telefonai

Psichologinės pagalbos telefonai

 

Plačiau
Pagalba internete

Psichologinė pagalba internetu

 

Plačiau
Policijos komisariatas

Biržų rajono policijos komisariatas

 

Plačiau
Psichologinės konsultacijos

Biržų švietimo pagalbos tarnyba

 

Plačiau

Projektai

Nuorodos

Kokybės vadybos sistema