Naujienos

 

 blynai

Mokykla kvepėjo blynais

     Kovo 5 d. Vabalninko skyriaus bendruomenė išvijo iš kiemo žiemą, o mokykla kvepėjo blynais. Grupių vadovai kartu su auklėtiniais į biblioteką sunešė pagal įvairiausius receptus išsikeptų blynų. 95 gr. mokinės Viktorija Tarvidaitė ir Brigita Valuntaitė susirinkusiems pristatė Užgavėnių tradicijas ir papročius, supažindino su burtais ir kaukių reikšmėmis. Per Užgavėnes buvo valgoma riebiai ir sočiai, 7, 9, o kai kada ir 12 kartų per dieną, taip tikintis , kad metai bus derlingi ir sotūs, o pats būsi stiprus ir sveikas .

     Šių metų Užgavėnių stalas džiugino įvairove ir gausa. Vienas šalia kito rikiavosi pagal įvairiausius receptus ir formas kepti blynai,  šalia jų puikavosi obuolių, kriaušių, slyvų šokolade, aviečių uogienės ir pavasario pranašas – klevų sula. Popietė neprailgo skanaujant ir dalinantis receptais.

     Skirstėmės tikėdami, kad ateinantys metai bus derlingi ir dosnūs, o mus lydės sveikata ir darna.

0
0
0
s2smodern

 

 IMG 20190227 101130

Per integruotas veiklas pristatyta Želdinių tvarkytojo profesinio mokymo programa

     Vasario 27 dieną Vabalninko skyriuje vyko atviros integruotos pamokos, skirtos želdinių tvarkytojo profesinio mokymo programos pristatymui. Integruotoje veikloje dalyvavo Panevėžio ,,Šviesos" specialiojo ugdymo centro I, II, III socialinių įgūdžių ugdymo klasių mokiniai ir juos atlydėję mokytojai.

     Svečiams buvo pristatytos želdinių tvarkytojo profesijos įsigijimo galimybės specialiųjų poreikių mokiniams, neįgijusiems pagrindinio išsilavinimo dėl specialiųjų ugdymosi poreikių. Programą išradingai su praktinėmis užduotimis pristatė vyresnioji profesijos mokytoja Sigita Čibinskienė.

     Profesijos mokytojos Aušra Simėnienė ir Kristina Grubinskaitė kartu su Želdinių tvarkytojo programos II kurso mokinėmis įtraukė svečius į kitas įdomias ir naudingas veiklas: mokė, kaip taisyklingai dauginti augalus, pasipuošti vazonėlius ir kitų praktinių augalų priežiūros subtilybių.

     Mokiniai susipažino su mokymo baze, sporto salėje išbandė fizines jėgas. O gėlėmis, dekoratyviniais augalais, floristiniais darbais domėjosi ne tik mokiniai, bet ir juos atlydėjusios mokytojos.

0
0
0
s2smodern
Skaityti daugiau...

 

 Verslo zinios

Respublikinis profesinių mokyklų mokinių ekonomikos ir verslo žinių konkursas

Verslo žinios karjeros sėkmei 5

     2019-02-13 Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyrius penktąjį kartą sukvietė profesinių mokyklų komandas į Respublikinį profesinių mokyklų mokinių ekonomikos ir verslo žinių konkursą „Verslo žinios karjeros sėkmei 5“. Besiruošiant ir dalyvaujant tokio pobūdžio  konkurse mokiniai skatinami ugdytis verslumo ir konkurencingumo gebėjimus. Juk aktyvumas, žingeidumas, kūrybiškumas, ekonominis išprusimas – tai savybės, ne tik galinčios jauną žmogų vesti sėkmingos veiklos keliu. Šios savybės įgalina kurti novatoriškas ir ekonomiškai pagrįstas idėjas, o jų įgyvendinimas svarbus ir visos šalies gerovei.

     Penktajame ekonomikos ir verslo žinių konkurse šiemet dalyvavo 12 komandų iš Biržų technologijų ir verslo mokymo centro; Anykščių technologijos mokyklos, Panevėžio profesinio rengimo centro, Alantos technologijos ir verslo mokyklos, Joniškio žemės ūkio mokyklos, Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos, Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokyklos, Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centro,   Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos, Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos bei Žeimelio žemės ūkio mokyklos.

0
0
0
s2smodern
Skaityti daugiau...

 

 DSC 0131

Absolventų sutikimas su darbdaviais

     Vasario 7 d. mokykloje vyko absolventų susitikimai su darbdaviais. Su technikos priežiūros verslo darbuotojo specialybės mokiniais susitikti atvyko Pasvalio autoserviso-parduotuvės vadovas Virginijus Mikšys, o į susitikimą su socialinio darbuotojo padėjėjo specialybės absolventais atvyko Biržų rajono socialinių paslaugų centro atstovė Gaiva Narkuvienė ir Vabalninko seniūnijos socialinio darbo organizatorė Kristina Stašytė.

     Susitikimo metu darbdaviai noriai dalijosi savo darbo patirtimi, išsakė lūkesčius būsimiems darbuotojams, kvietė mokinius būti pilietiškais ir baigus mokslų neemigruoti, o kurti savo ateitį čia, Lietuvoje, nes galimybių dirbti ir užsidirbti tikrai yra.

Vyr. profesijos mokytoja Danguolė Repečkienė

0
0
0
s2smodern
Skaityti daugiau...

 

 51083541 296217007757700 6519311956447330304 n 1

Rekolekcijos ,,Stipriau už neapykantą“

     2019 sausio 25- 27 dienomis mūsų mokykloje vyko jau tradicija tapusios rekolekcijos tuo pačiu pavadinimu - ,,Stipriau už neapykantą“. Bet šiais metais jos buvo kitokios nei anksčiau. Programa buvo ta pati, bet jausmas būti su kitais neapsakomas, nepakartojamas, Kokie teisingi vadovės žodžiai:,, Nors visi mes skirtingi, bet turim ir daug panašumų".

     Pirmąją dieną visi susipažinome ir susiskirstėme į grupeles ,kuriose buvo mokiniai iš skirtingų mokyklų: iš Biržų, Pasvalio, Panevėžio, Vabalninko. Tai labai padeda geriau pažinti kitus ,artimiau bendrauti, daugiau sužinoti .Buvo 5 grupės: ,,Siena“, ,,Kregždutės“, ,,Paprastučiai“, ,,Revoliucionuotas dviratis“, ,,Svajokliai“ Labai įdomūs ir išradingi buvo prisistatymai , o ypač ,,Revoliucionuotas dviratis“

     Kita diena prasidėjo malda ,buvo Samariečių vaidinimas, piešėme piešinius, rašėme laiškus Gerajam Samariečiui, žiūrėjome filmą   ,, Visi užmiršti vaikai‘ Labai patiko susitaikymo vakaras, ėjome   į kleboniją, ten giedojome. Neapsakomų jausmų patyrėme dvasinio pokalbio, palaiminimo metu , dalyvavome mišiose. Grįžę į mokyklą pavalgėme ir prasidėjo bemiegė naktis: žaidėme stalo žaidimus, šokome, kalbėjomės su naujais draugais.

     Trečioji diena - dėkojimo diena . Mes, mokiniai, dėkojome vienuolėms s. Jolitai ir s. Aušrai, vadovams, kurie buvo labai draugiški ir nuoširdūs pašnekovai. Visiems buvo išdalintos pažymos apie dalyvavimą šiose rekolekcijose.

     Labai norėtume padėkoti BTVMC Vabalninko skyriaus vedėjai Vilijai Daukienei, tikybos mokytojai Sigutei Sakalauskienei, virėjoms Stasei Čyžienei ir Dianai Vasiliauskienei už šias nuostabias ir įsimintinas akimirkas.

BTVMC Vabalninko skyriaus bendrabučio seniūnas Aivaras Bajorūnas ir Biržų r. Balio Sruogos gimnazijos ateitininkų būrelio pirmininkė Šarūnė Morkūnaitė.

0
0
0
s2smodern
Skaityti daugiau...

 

 DSC 0259

Laisvės gynėjų diena

     Šiemet Lietuva 28-ąjį kartą mini tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną. 1991 metų sausio 13-osios naktį Vilniuje bandydama nuversti teisėtai išrinktą ir nepriklausomos valstybės atkūrimą paskelbusią Lietuvos valdžią sovietų kariuomenė ginkluota jėga užėmė Televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos pastatą. Sovietų kariuomenė tuomet neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos - Atkuriamojo Seimo rūmų, kuriuos saugojo dešimtys tūkstančių žmonių. Tačiau prie Televizijos bokšto nebuvo išvengta aukų, - desantininkams pradėjus su karine technika važinėti po minią ir šaudyti į beginklius žmones, žuvo 14 ir buvo sužeisti daugiau nei tūkstantis laisvės gynėjų.

     Sausio 11-ąją, penktadienį, Vabalninko skyriaus bendruomenė dalyvaudama pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ ir mokyklos languose uždegusi žvakutes pagerbė žuvusiųjų už atkurtą valstybės Nepriklausomybę atminimą. Bibliotekoje buvo organizuota literatūros paroda ir dokumentinių filmų peržiūra, kuri priminė istorines 1991-ųjų akimirkas, parodžiusias Lietuvos gyventojų vienybę ir pasiaukojimą.

0
0
0
s2smodern
Skaityti daugiau...

Jie gali jums padėti

Pagalbos telefonai

Psichologinės pagalbos telefonai

 

Plačiau
Pagalba internete

Psichologinė pagalba internetu

 

Plačiau
Policijos komisariatas

Biržų rajono policijos komisariatas

 

Plačiau
Psichologinės konsultacijos

Biržų švietimo pagalbos tarnyba

 

Plačiau

Projektai

Nuorodos

Kokybės vadybos sistema