Jaunų mokytojų stažuotė Latvijoje

      Vykdant tarptautiškumo veiklas pagal Nordplus projektą „New educators in the school system - a benefit and a challenge“ NPJR-2020/10073, Centro profesijos mokytojai Aušra Simėnienė, Kristina Grubinskaitė, Raimondas Čepokas, Reda Grinkienė, Rasa Plikšnienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Marytė Bistrickienė š. m. kovo 28 - balandžio 1 d. stažavosi Aizkrauklės profesinėje vidurinėje mokykloje Latvijoje. Projektas skirtas jaunų mokytojų kompetencijoms tobulinti.

      Stažuotėje apsilankę profesijos mokytojai  stebėjo pamokas, dalyvavo meistriškumo klasės veiklose ir vykdė linksmąsias sportines  užduotis.

      Mokytojams buvo pristatytos mokykloje įgyvendinamos programos,  direktorė Ruta Krūkle supažindino su Latvijos švietimo sistema, atsakė į klausimus, vyko abiejų profesinio mokymo įstaigų jaunųjų mokytojų komandų diskusija apie Lietuvos ir Latvijos profesinio mokymo panašumus ir skirtumus.

      Stažuotės dalyviai buvo supažindinti su mokykla ir jos veikla. Mokyklos erdvės puikiai pritaikytos mokinių ugdymui, bendravimui bei bendradarbiavimui,  mokymo klasės ir mokomosios dirbtuvės erdvios, šiuolaikiškai įrengtos, aprūpintos modernia technika. Mokytojai mokymo procese naudoja įvairias mokymo platformas (moodle, nearpod, vita), kompiuterius, išmaniąsias lentas.

      Stažuotės metu  aplankytas Aizkrauklės muziejus „Kalna ziedi“ ir ekspozicija „Sovietmečio metai“. Tai praplėtė kultūrinį akiratį, atgaivino vaikystės buities prisiminimus ir pagerino bendravimo užsienio kalba kompetencijas.

      Projekto dalyviai  džiaugiasi puikiai organizuota stažuote. Naujomis idėjomis bus pasidžiaugta ir pasidalinta mokyklos bendruomenėje.

      

Kalendorius

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

Skratiškių g. 6, LT-41156, Biržai (8 450) 32134 +370 668 76068 info@btvmc.lt