Centro gyvenimas 2021-22

      Mokinių priėmimas 2021-2022 m. m.

Integruota muzikos ir anglų kalbos pamoka

       Gruodžio 17 d. Centre vyko integruota muzikos-anglų kalbos pamoka „Šv. Kalėdų belaukiant“. Pamoka buvo vedama 10A klasės mokiniams. Joje vyravo kalėdinė nuotaika. Mokiniai prisiminė jau išmoktas dainas, žiūrėdami video ir klausydami mokytojų pasakojimų, palygino lietuviškas ir angliškas tradicijas, išmoko  naują, bet gerai žinomą dainą „Linksmų šventų Kalėdų ir Naujų metų“ ir ją sudainavo angliškai bei lietuviškai. Pamoką užbaigdami refleksija palinkėjome vieni kitiems, kad šis stebuklingas laikotarpis kiekvienam iš mūsų būtų ramus, lengvas ir įsimintinas.

Per speigus į Biržus

      Įgyvendinant Biržų technologijų ir verslo mokymo centro (toliau – BTVMC) Erasmus+ programos projekto „Tarptautiškumo plėtra su Erasmus+“ Nr. 2020-1-LT 01-KA116-077749 (toliau – Projekto) veiklas, į dėstymo vizitą  2021 m. gruodžio 6 – 10 dienomis buvo atvykusi Latvijos profesinės mokyklos SIA Grieta 3 (Jelgava) profesijos mokytoja Ieva Germane.

Susitikimas su psichologu

      Biržų technologijų ir verslo centro mokytojai susitiko su psichologu dr. Tomu Lagūnavičiumi. Paskaitos tema „Nusikalstamo elgesio prevencija mokykloje“ T. Lagūnavičius yra Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro direktorius, todėl mūsų Centro problemos jam labai artimos.

Profesinių gebėjimu savaitė

      Minint ES profesinių gebėjimu savaitę Biržų TVMC buvo suorganizuotas nuotolinis respublikinis apdailininko profesinio meistriškumo konkursas ,,Paruošk ir nudažyk sieną kokybiškai“. Konkurso užduotis buvo paruošti ir nudažyti sieną bei sukurti video filmuką, kuriame atsispindėtų teisinga darbų technologinė seka.

Tolerancijos miestas

      Lapkričio 16-ąją minėjome tarptautinę Tolerancijos dieną Centre. Jau 13-ą kartą prisidėjome prie pilietinės iniciatyvos atlikdami įvairias edukacines, kūrybiškumo ir išmonės reikalaujančias užduotis. Šiais metais tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis -  Tolerancijos miestas. Gražiausias pasaulio miestas yra tas, kuriame žmogus laimingas. O laimingas žmogus yra tada, kai gali pasirinkti savo kelią, kai jaučiasi saugus, suprastas ir toleruojamas.

Gaminti sveikuoliškus patiekalus: misija įmanoma

      Lapkričio 17 d. Biržų technologijų ir verslo mokymo centro virėjų ir konditerių profesijų  mokytojos Renata Kaminskienė ir Vitalija Pociūnienė prisijungė prie organizuojamų Biržų rajono suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokai-gyveni, gyveni-mokaisi! “ renginių, vesdamos  nuotolinę paskaitą  „Gaminti sveikuoliškus patiekalus: misija įmanoma“.

Į kelionę

      Spalio 29 dieną, penktadienį, Mokinių taryba nusprendė mokytojus nudžiuginti suorganizavę jiems netradicinį renginį – viktoriną bei naujai įsikūrusios grupės „Black wards“ koncertą, kurį pristatė neformalaus ugdymo būrelio mokiniai, vadovaujami mokytojo E. Duderio.

Mažųjų sportininkų apdovanojimai

      Štai ir pasibaigė Biržų lopšelio – darželio „Drugelis“ vaikų edukacinio – olimpinio projekto „Mažais ratukais olimpio link“ veiklos. Visą spalio mėnesį Biržų rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigos pildė rezultatų lenteles ir siuntė BTVMC teisėjams. 127 gr. mokiniai Vika, Vakarė, Deivydas bei fizinio lavinimo mokytojas Raimondas Čepokas kruopščiai skaičiavo rezultatus ir atsakingai išrinko nugalėtojus.

Edukacinio regioninio renginio „Monopoly“ konkursas

      Spalio 21 d. Vabalninko skyriuje vyko „Monopoly“ konkursas. Jame dalyvavo 128 gr. Mokinys Deividas Trybas ir 129 gr. Mokinys Rokas Nainys. Mokinius į konkursą lydėjo vyr. profesijos mokytoja Gražvyda Kubilienė. Džiaugiamės įgiję naujos patirties, idėjų, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių.

Kaip atrasti

      Ketvirtadienį Biržų technologijų ir verslo mokymo centro moksleiviai vyko į tikybos mokytojos Sigutės Sakalauskienės organizuotą  išvyką  į Kelmės rajono Palendrių šv. Benedikto vienuolyną. Jis įkurtas šalia Palendrių bažnyčios 2002 metais iš Prancūzijos atvykusių šv. Benedikto ordino vienuolių. Šv. Mišių metu bendros maldos ir grigališkojo choralinio giedojimo sukeltas geras jausmas didingoje šio vienuolyno  bažnyčioje sužadino dar didesnį norą užmegzti pažintį su vietiniais vienuoliais.

Mokytojų diena

      Biržų technologijų ir verslo mokymo centre, kaip ir kasmet, buvo pasveikinti mokytojai. Mokinių tarybos atstovai pasidžiaugė, jog juos moko tikri savo sričių profesionalai, kurių pavyzdys motyvuoja siekti profesinių svajonių ir įkvepia kurti. Jie padėkojo už žinias, patarimus, padrąsinimus. Visiems linkėjo sveikatos, ištvermės ir kantrybės!

Europos kalbų diena

      Rugsėjo 26-ji Europos kalbų diena. Šiais  metais ji paminėta jau 20 -ą kartą. Europa yra turtinga savo kalbomis – šiame žemyne yra daugiau nei 200 vietinių kalbų ir dar daugiau, kuriomis kalba šeimos nariai iš kitų žemynų.

Diskusija apie nepilnamečių teisinę atsakomybę

      Biržų technologijų ir verslo mokymo centre vyko prevencinis susitikimas - diskusija apie nepilnamečių teisinę atsakomybę. Diskusijoje dalyvavo Panevėžio apsk. VPK Biržų r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Vita Andžienė, Lietuvos Probacijos tarnybos Panenėžio regiono skyriaus specialistė Edita Aleksiūnienė ir BTVMC I ir II gimnazijos klasių mokiniai.

Duona ir pyragai

      Rugsėjo 6 d. 128  grupės virėjos ir 138 grupės Duonos ir pyrago gaminių kepėjai įvadinio modulio pamokų metu kartu su profesijos mokytoja Lina Masoniene lankėsi UAB „Biržų duona“.

Rugsėjo 1-osios šventė

      Kiekvienais metais ateidamas ruduo atsineša Rugsėjo 1-ąją  - Mokslo ir žinių dieną. Šią dieną įprastai mokiniams ir studentams prasideda nauji mokslo metai, t. y. nauji darbai, tikslai ir iššūkiai. Šiemet Rugsėjo 1-oji šiek tiek kitokia ne tik visose Lietuvos mokyklose, bet ir Biržų technologijų ir verslo mokymo centre. Mokslo metų pradžią pakoregavo ypatinga epidemiologinė situacija.

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

Skratiškių g. 6, LT-41156, Biržai (8 450) 32134 +370 668 76068 info@btvmc.lt