Centro gyvenimas 2020-21

      Mokinių priėmimas 2020-2021 m. m.

Bendruomenė pasitiko naują direktorių

      Rugpjūčio 30 d. Biržų technologijų ir verslo mokymo centre vyko Centro bendruomenės posėdis, kurio metu buvo prisimintos įstaigai svarbios sukaktys: 97-uosius metus skaičiuoja Vabalninko skyrius,  33-iuosius metus pasitinka Biržų skyrius,  Biržų technologijų ir verslo mokymo centrui, kaip  bendrai profesinio mokymo įstaigai,  sukanka 10 metų.  Dvejus metus Centrui vadovavo laikinai einantis direktoriaus pareigas Raimondas Čepokas, nuo rugpjūčio trečiosios dienos perdavęs Centro direktoriaus pareigas konkursą laimėjusiam buvusiam „Saulės“ gimnazijos direktoriui  Dainiui Korsakui.

Stažuotė puikiajame Turine

      Automobilių mechaniko ir virėjo profesinio mokymo programų mokiniai Ignas, Mantas, Donatas, Dominykas, Arnas, Kristupas, Saidas, Kornelijus, Aurimas ir Jonas džiaugiamės, kad pasirinkome šias profesijas bei turėjome galimybę tris savaites (2021 m. birželio 29 d. – liepos 20 d.) stiprinti savo profesines kompetencijas, gebėjimus, igūdžius Italijoje, milijoniniame Turino mieste. Į stažuotę buvome pagal išvykę pagal Erasmus + programos projektą „Tarptautiškumo plėtra su Erasmus+“ (Nr. 2020-1-LT01-KA116-077749). Atlikome praktikas automobilių servisuose ,,Dacar”, ,,Francar”, ,,Italclima”,  ,,Garage 916” ir kt., o Arimas ir Jonas – ,, La vita al centro Onlus” maitinimo paslaugų centre.

Per pandemijų audras ir karantinus vis tiek pirmyn!!!

      Birželio 29 d. vienuoliktą kartą Biržų technologijų ir verslo mokymo centre (toliau – Centras) įvyko  ERASMUS+ programos projektų  Nr. 2019-1-LT 01-KA116-060388 „Ugdyk karjerą su ERASMUS +” ir Nr. 2020-1-LT 01-KA116-077749 „Tarptautiškumo plėtra su ERASMUS+“ sklaidos renginys.

Štai ir didelio kelio pradžia...

      Birželio 30 d. į Biržų technologijų ir verslo mokymo centro aktų salę rinkosi puikiai nusiteikę  90, 91, 92 ir 112 grupių absolventai, jų draugai, tėveliai, gerbiami  mokytojai. Gerą emociją skleidė „Impresio“  grupės narių Roko, Gabrielės, Martynos ir Enrikos atliekamos  populiarių dainų melodijos. 

Dešimtokų išleistuvės

      Birželio 23 d. Biržų technologijų ir verslo mokymo centre įvyko 10-os klasės mokinių išleistuvės. Šiais mokslo metais  pagrindinio ugdymo pakopą įveikė 23 mokiniai.  Ta proga auklėtinius pasveikino klasės vadovė Laimutė Šlekienė, linkėdama drąsiai siekti savo tikslų ir branginti vieniems kitus.

Sėkmingas bendradarbiavimas su UAB Biržų duona

      Džiaugiamės Biržų TVMC ir UAB „Biržų duona“ bendradarbiavimu ir galimybe būti projekto partneriais.

      Nuo 2019-01-18 iki  2021-06-01 UAB „Biržų duona“, siekdama pagerinti Biržų miesto jaunuolių padėtį darbo rinkoje, vykdė Europos socialinių fondų finansuojamą projektą „Praktinių įgūdžių suteikimas ekonomiškai neaktyviems Biržų miesto gyventojams“.

„Spalvotos istorijos“

      Š. m. birželio 7-9 d. Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos dailės skyriuje vyko pažintinės, edukacinės veiklos „Spalvotos istorijos“. Mes, BTVMC virėjų, konditerių profesijos mokytojos, buvome pakviestos vesti praktinę veiklą „Rudens spalvų šokis “,kurioje  dekoravome  meduolinius sausainius. Jos  metu dalyviams - Biržų rajono „Atžalyno“, „Kaštonų“, „Aušros“ pagrindinių mokyklų mokiniams- pristatėme virėjo ir konditerio profesijas, supažindinome su meduolių istorija, jų gaminimo technologijomis bei mokėmės praktiškai dekoruoti meduolius spalvotu baltyminiu glajumi.

Virtualus protų mūšis „Mokomės gyventi BE PATYČIŲ“

      Kovo 24 d. įvyko Biržų rajono ugdymo įstaigų 9-11 klasių mokinių virtualus protų mūšis „Mokomės gyventi BE PATYČIŲ“, kurį organizavo Biržų technologijų ir verslo mokymo centras ir Biržų švietimo pagalbos tarnyba. Taip mokyklos įsitraukė į ,,Vaikų linijos“ inicijuoto ,,Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ“ veiklas.

Integruota biologijos-anglų k. pamoka

      Kovo 20-ąją minima Pasaulinė Žemės diena. Šią dieną prasideda astronominis pavasaris bei ateina pavasario lygiadienis, kada dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Šios dienos minėjimas parodo viso pasaulio žmonių norą išsaugoti tai, kas mums svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Žemės diena suvienija žmones bendram rūpesčiui dėl mūsų visų gamtos!

Protų mūšis „ŠALIS GIMTOJI-LIETUVA“

      Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. 1990 metais lietuvių tauta savo dvasia ir ryžtu susigrąžino valstybingumą ir laisvę. Šiai tautos šventei paminėti kovo 9 dieną Biržų technologijų ir verslo mokymo centro 9-10 klasių mokiniai dalyvavo virtualioje istorinėje  protų kovoje ,,Šalis gimtoji-Lietuva“. Visiems dalyviams buvo gera proga pasikartoti savo gimtojo krašto bei Lietuvos istoriją, prisiminti svarbiausius įvykius, žymias vietas, iškilias asmenybes.  Protmūšyje aktyviausi buvo devintokai, kurie laimėjo prizines vietas: Eitvydas Januševičius ( I vieta), Eleni Kotsolakou (II vieta) ir Rugilė Skarinaitė (III vieta). Visi dalyviai  buvo apdovanoti padėkos raštais, o nugalėtojai – diplomais bei vardiniais rašikliais.

„Gyvasis tautos žiedas“

      Minėdama 31- ąsias  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines, BTVMC bendruomenė dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“.

      Laikydamiesi karantino taisyklių, kūrėme nuotraukų koliažus. Džiaugėmės galėję prisiminti  praėjusių metų šventines  akimirkas, minint šią valstybės šventę.

Konditerio diplomas rankose

      Sausio 27- 28 dienomis Biržų technologijų ir verslo mokymo centre vyko konditerio modulinės profesinio mokymo programos kompetencijų vertinimas. Įveiktas nelengvas, bet profesine prasme svarbus gyvenimo etapas. Sausio 29 dieną mokykloje konditeriams absolventams įteikti profesinio mokymo diplomai. Grupės vadovė Vitalija Pociūnienė dalinosi apibendrintu interviu su išeinančios grupės mokiniais.

Atsinaujinta pardavėjo praktinio mokymo klasė

      Bendradarbiaujant su UAB Empirija, sėkmingai įdiegtas verslo valdymo programos CompuCash parduotuvių modulis, o su UAB Universalios valdymo sistemos - savitarnos kasa. Nors ir mokymas tęsiasi nuotoliniu būdu, bet darbai nesustoja. Laukiame grįžtančių mokinių atnaujintoje pardavėjo praktinio mokymo klasėje.

Praktinių įgūdžių įgijimas

      Biržų TVMC labai džiaugiasi galėdama būti Vilniaus statybininkų rengimo centro partneriais projekte ,,Praktinių įgūdžių įgijimas Statybos SPMC statybininkų rengimo centre'', kurio metu centro mokiniai turės puikią galimybę įgyti ir tobulinti praktinius įgūdžius. Daugiau apie projektą: vsrc.lt/praktiniu-igudziu-igijimas-statybos-spmc-vilniaus-statybininku-rengimo-centre/

Tarptautinė Tolerancijos diena

      Šiais metais, minint Tarptautinę Tolerancijos dieną, pilietinės iniciatyvos baigiamasis renginys BTVMC vyko nuotoliniu būdu – ZOOM platformoje. Tarptautinę Tolerancijos dieną Centras mini jau 13-us metus, todėl vaizdo reportažu buvo kviečiama prisiminti buvusių renginių akimirkas.

Bendradarbiavimas

      Sudėtingomis pandemijos  sąlygomis Biržų technologijų ir verslo mokymo centras tęsia bendradarbiavimą su Biržų lopšelio–darželio „Drugelis“ bendruomene. Spalio mėnesį nuotoliniu būdu dalyvavome priešmokyklinio amžiaus vaikų edukacinio-sportinio projekto „Mažieji olimpiečiai“ vertinimo komisijoje. Jungėmės į bendrą darbą su darželio bendruomene: visos Biržų rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigos, pareiškusios norą dalyvauti projekte, užpildytas Rezultatų lenteles siuntė BTVMC mokiniams–teisėjams.

Pyragų diena

      TV3 iniciatyva lapkričio 6-ąją Lietuvoje švenčiama Pyragų diena. Tą dieną visi kviečiami kepti pyragus ir už sutartą kainą pardavinėti kolegoms, bičiuliams ar mokslo draugams, o surinktas lėšas paaukoti „Išsipildymo akcijai“. Pyragų diena organizuojama įvairiose organizacijose, mokyklose, darželiuose. Pyragų dienos tikslas – dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones.

Europos profesinių gebėjimų savaitė

      Europos profesinių gebėjimų savaitė - tai Europos komisijos iniciatyva, kuria siekiama, kad profesinis rengimas ir mokymas, padedantis įgyti kokybiškų įgūdžių ir susirasti darbą, būtų patrauklesnis, todėl organizuojami įvairūs renginiai mokyklose visoje Europoje. Jau tradicija tapę ir ketvirtus metus vykdomi renginiai - tai unikali galimybė bendrauti su visuomene ir didinti profesinio rengimo ir mokymo žinomumą savo bendruomenėje.

      Skaityti plačiau...

      Kaip namie pasijuto ne tik prezidento žmona

Rinkis prekę lietuvišką

      Spalio 9 dieną Biržų technologijų ir verslo mokymo centro I kurso pardavėjai dalyvavo netradicinio ugdymo pamokose. 117 grupės pardavėjai lankėsi Lietuvos gamintojų  parodoje ,,Rinkis prekę lietuvišką 2020", kuri vyko Žalgirio arenoje, Kaune.

Dalinamės gerumu

      Spalio 1-ąją minime Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. Jau kelinti metai iš eilės Biržų technologijų ir verslo mokymo centro bendruomenė stengiasi kuo gražiau pagerbti senjorus. Šią dieną vykstame į Biržų miesto Savarankiško gyvenimo namus aplankyti jų gyventojus, taip stengiamės ugdyti jaunų žmonių pagarbą senyvo amžiaus žmonėms.

Pamokos netradicinėje aplinkoje

      Rugsėjo 22d. 91 ir 118, 118T grupių floristo mokymo programos mokinės aplankė Chaimo Frenkelio vilą Šiauliuose, kur susipažino su vilą supančiu parku ir jį puošiančiu fontanu bei auginamų rožių kolekcija.

Senovinės technikos

      Rugsėjo 8 dieną 115 gr. automobilių mechaniko modulinės mokymo programos mokiniai su profesijos mokytojais Lina ir Tadu lankėsi „Senovinės technikos“ muziejuje Sodeliškių dvaro sodyboje. Muziejuje pamatytos senovinių garo traktorių, autobusų, sunkvežimių, spec. paskirties technikos, prieškarinių bei tarybinių automobilių, motociklų, dviračių kolekcijos. Puikiai praleistas laikas kartu!!!

Rugsėjo 1-osios šventė

      Gražus rudens rytas sukvietė Biržų technologijų ir verslo mokymo centro mokytojus ir mokinius į prasmingą mokslo metų pradžios šventinį paminėjimą. Šiais metais renginį „pakoregavo“ ypatinga epidemiologinė situacija. Todėl, atsižvelgiant į mokytojų ir mokinių saugumą, buvo nuspręsta šventę organizuoti skirtingu laiku įvairių amžiaus grupių jaunuoliams.

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

Skratiškių g. 6, LT-41156, Biržai (8 450) 32134 +370 668 76068 info@btvmc.lt