Tarptautinę tolerancijos dieną minėjome, įžiebdami Tolerancijos Švyturį

      Kaip ir tūkstančiai Lietuvos mokinių, taip ir mes, įvairiomis veiklomis paminėjome Tarptautinę tolerancijos dieną.

      Prisijungėme prie šių metų pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos švyturys“. Renginiui ruošėmės iš anksto: per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas buvo analizuojamos I. Mero romano „Lygiosios trunka akimirką“ ištraukos, kuriose buvo akcentuojamos tolerantiškumo apraiškos. Klasės valandėlių metu buvo demonstruojamas režisieriaus M. Hermano meninis filmas „Berniukas dryžuota pižama“. Per dailės pamokas mokiniai darė švyturį, kuris visą savaitę puošė mokyklos fojė. Konditerės ir virėjos kepė tortą „Švyturys“, kvietė visus paragauti. Fizinio ugdymo mokytojas organizavo Tolerancijos dienai skirtas teniso varžybas.

      Lapkričio 18 dieną Centro fojė vyko Tolerancijos dienos apibendrinamasis renginys, kuriame mokiniai aptarė švyturio, kaip simbolio, reikšmę, išsakė savo mintis apie toleranciją, buvo apdovanoti varžybų nugalėtojai.

      Socialinė pedagogė užbaigdama renginį pacitavo amerikiečių rašytojos Anne Lamott mintį: „Švyturiai nebėgioja po salą ieškodami laivų, kuriuos galėtų išgelbėti. Jie tiesiog stovi ir šviečia.“ Tęsdama mintį teigė, jog ir žmonės, būdami tolerantiški, to nedemonstruoja, tai atsispindi jų charakteryje, būdo savybėse, elgesyje ir bendravime su žmonėmis.

      Renginys baigėsi linkėjimu  visada išklausyti kitus, mokytis suprasti vieniems kitus, būti tolerantiškiems.

      

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

Skratiškių g. 6, LT-41156, Biržai (8 450) 32134 +370 668 76068 info@btvmc.lt