Kūrybinės patirtys

      Jau antri metai mūsų mokykla dalyvauja projekte „Kūrybinės patirtys“. 2018m. rugsėjo 21 dieną 92 grupės mokinės: Gabija-Emilija Balčiūnaitė, Neda Morkūnaitė dalyvavo paauglių emocinės psichinės sveikatos gerinimo tarpmokykliniame projekte.

      Sudėtingas paauglystės tarpsnis pasireiškia mokinių prieštaravimais, neigimais bei domėjimosi stoka. Paaugliai ima kritiškai vertinti savo kūrybinius gebėjimus dailės srityje. Neretai dėl įgūdžių stokos bei savo kūrybinių galių nuvertinimo šiame amžiaus tarpsnyje mokiniams dingsta noras piešti. Būtent dėl šių priežasčių buvo organizuotas dailės pleneras prie Biržų pilies „Rudens etiudai“. Mokiniai tris valandas piešė, tapė peizažus. Vaikų įtraukimas į plenerinę kūrybą skatina bendradarbiauti ir bendrauti. Kūrybiniai plenero darbai buvo eksponuojami parodoje, skirtoje Mokytojo dienai, rajono ŠPT patalpose.

      2018 m. spalio 10 d. 92 grupės mokinės Ernesta Šalkauskaitė, Neda Morkūnaitė ir II gim. klasės mokinys Markas Gailevičius dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse - „kaligrafija - Mano vardas“. Mokiniai kūrė kompozicijas. Darbai buvo atliekami grafinėmis priemonėmis - markeriais, tušu, teptukais. Iš sukurtų mokinių darbų buvo komponuojama projekto dalyvių foto sienelė.

      2019 m. rugsėjo 20 d. į plenerą Biržų pilyje „Rudens nuojauta“ vyko 92 grupės mokinės Neda Morkūnaitė, Gerda Lapėnaitė, Justina Drevinskaitė ir II gim. kl. mokinės: Raminta Kiekšaitė, Greta Gailevičiūtė.

      2019 m. spalio 10 d. ŠPT vyko teorinis ir praktinis mokymas. Dailės terapija nėra skirta išmokyti „gražiai“ ir „tinkamai“ piešti, čia svarbiausias yra procesas, o ne rezultatas. Dalyviai analizavo savo atliktus darbus. Visa tai padeda geriau pažinti save, pamatyti savo kūrybą kitų akimis bei spręsti individualius sunkumus.

      Praktinė užduotis-kūrybinės dirbtuvės, tapybos technikų įvairovės taikymas kūrybiniam darbe „Rudeninis lapas“. Nedos Morkūnaitės nutapyti rudeniniai lapai pripažinti geriausiais. Jai įteikta dovanėlė.

      Visų projekto dalyvių darbai eksponuojami ŠPT nutapytų rudeninių lapų sienelėje iki gruodžio mėnesio.

Dailės mokytoja Vitalija Pociūnienė

      

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

Skratiškių g. 6, LT-41156, Biržai (8 450) 32134 +370 668 76068 info@btvmc.lt