Edukacinė išvyka į Vilnių “Archeologiniai požemių tyrinėjimai“

      Iš kultūros paso paslaugų renginių  Biržų technologijų ir verslo mokymo centro 90 grupės bei I gimnazijos klasės mokiniai,  lydimi auklėtojų Jolantos Širmelienės ir Laimutės Šlekienės, spalio 16 dieną vyko į Vilnių ir dalyvavo Archeologinių požemių tyrinėjimo edukacinėje programoje.

   Ekskursija prasidėjo nuo Vilniaus Katedros požemių apžiūrėjimo. Gidė įspėjo mokinius, kad įdėmiai klausytų, nes antra dalis bus praktinis darbas Bažnytinio paveldo muziejuje ir išgirstą informaciją reikės pritaikyti atliekant užduotis. Mokiniai įdėmiai klausėsi gidės pasakojimo, nes visus labai suintrigavo būsima užduotis.

      Praktinė dalis vyko Bažnytinio paveldo muziejuje, kuriame patys galėjome  tapti archeologais. Specialiais įrankiais kasinėjome paruoštus „kultūrinius sluoksnius“, kuriuose slėpėsi ne vienas įdomus radinys. Drauge išsiaiškinome, ką surasti daiktai gali pasakyti apie Katedrą, jos požemius ir Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje gyvenusius žmones, laikmetį. Abi komandos pristatė darbus ir buvo apdovanotos pieštukais, magnetukais ir saldainiais. Gidė pagyrė mokinius ir pasakė, kad seniai nebuvo sulaukusi mokinių, taip nuoširdžiai ir su tokiu dideliu susidomėjimu atliekančių užduotis.

      Pasibaigus ekskursijai, jautėmės pasisėmę žinių ir gerų emocijų.

      

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

Skratiškių g. 6, LT-41156, Biržai (8 450) 32134 +370 668 76068 info@btvmc.lt