Kurkime geresnį internetą kartu!

      2020 vasario 11 d. daugelyje pasaulio šalių  (daugiau nei 150)  yra minima Saugesnio interneto diena.

      Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

      Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyksta visą savaitę, organizuojama teminė akcija Saugesnio interneto savaitė.

      Saugesnio interneto savaitė 2020 nagrinėja daugybę temų: patyčios, sekstingas elektroninėje erdvėje. Siekiant atkreipti dėmesį į kylančias problemas internete, pateikiama socialinių tinklų naudos – žalos analizė.         

      Mes  taip pat aktyviai prisijungėme prie šios iniciatyvos. Dalyvavome Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje vykusiame saugaus interneto savaitės renginyje, žiūrėjome dokumentinį kino filmą „Interneto valytojai“.

      Filme pasakojama, kas „išvalo“ mūsų socialinius tinklus nuo pornografijos ir smurto, kas peržengia neleistiną ribą, kur baigiasi menas ir prasideda ištvirkavimas, kur baigiasi naujienų fiksavimas ir prasideda žiaurumo vaizdavimas, manipuliacija faktais ir kt.

      Mokiniai teigė, kad filmas jiems patiko, džiaugėsi sužinoję daug įdomios informacijos, dalinosi įspūdžiais su kitais mokiniais. 

Projekto „Turi profesiją – turi ateitį“ užimtumo grupės vadovė Laimutė Šlekienė

      

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

viešoji įstaiga, įmonės kodas 302643724, PVM mokėtojo kodas: LT100012838915

Skratiškių g. 6, LT-41156, Biržai (8 450) 32134 +370 668 76068 info@btvmc.lt