S. Nėries g. 8, Vabalninko m., Vabalninko sen., Biržų r. sav., LT-41318 +370 668 76060 vabalninkoskyrius@btvmc.lt

Dalijosi patirtimi metodiniame sambūryje

2022 m. gruodžio  1 d. keturios BTVMC Vabalninko skyriaus vyr. profesijos mokytojos (Vilija Daukienė, Valentina Jarutienė, Dalia Liaukevičienė ir Dalė Markutienė) dalyvavo  Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre vykusiame socialinio darbuotojo padėjėjo mokymo programos mokytojų metodiname sambūryje „Inovatyvūs individualios priežiūros darbuotojo kompetencijų įgijimo metodai“ .

Susitikimo metu socialinio darbuotojo padėjėjo mokytojai dalijosi patirtimi apie taikomus profesinio mokymo metodus, jų efektyvumą, pritaikymo galimybes praktikoje, diskutavo apie darbo iššūkius. Pranešimą apie BTVMC Vabalninko skyriuje taikomus inovatyvius mokymo metodus  skaitė vyr. profesijos mokytoja Dalia Liaukevičienė.

Gyvas ir šiltas mokytojų tarpusavio bendravimas, geranoriškas keitimasis patirtimi, bendrų iššūkių identifikavimas ir spendimų paieška suteikė neįkainojamos profesinės patirties ir naujų idėjų.

Read more ...

Įgyvendintas sveikatingumo projektas „Gyvenk sveikiau“

Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriuje įgyvendintas  Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis finansuotas sveikatingumo programos  projektas „Gyvenk sveikiau“, skirtas  BTVMC Vabalninko skyriuje 11-12 klasėse ir pagal profesinio mokymo programas su socialinių įgūdžių mokymosi programa besimokantiems mokiniams.

Projektu buvo siekiama stiprinti programos dalyvių psichoemocinę sveikatą, skatinti fizinį aktyvumą ir ugdyti ilgalaikius sveikos gyvensenos įgūdžius. Šiam tikslui pasiekti buvo organizuotos  tiek vienkartinės, tiek ilgalaikės priemonės, darančios teigimą įtaką mokinių fizinei ir emocinei sveikatai,   formuojančios nuolatinius sveikos gyvensenos įpročius.

Read more ...

Uždegta pirmoji advento žvakė

Lapkričio 30 d. Vabalninko skyriuje pirmosios advento vainiko žvakės uždegimu prasidėjo Kristaus gimimo laukimas – adventas. Mokiniai priminė šio laikotarpio prasmę, advento vainiko žvakių degimo tradicijos kilmę. Vabalninko skyriaus vedėja Vilija Daukienė uždegdama pirmąją žvakę kvietė keistis.  Keistis imant pavyzdį iš gamtos: „kaip purvinas ir šlapias ruduo užleidžia vietą baltumu ir švara alsuojančiai žiemai, taip ir jumyse išorinis grožis teužleidžia vietą vidiniam grožiui,  kad sutiktumėte gražiausias metų šventes tvirtai suvokdami pačią svarbiausią Kristaus žinią – negalima mylėti Dievo nemylint žmonių“.

Read more ...

Advento vainikas – ne tik Kalėdų laukimo, bet ir tvarumo simbolis

Lapkričio 27 d. (sekmadienį) prasidėjo ypatingas advento laikotarpis, kuris tęsis keturias savaites iki gruodžio 24 d. (šeštadienio). Būrys BTVMC Vabalninko skyriaus mokinių, vadovaujamų profesijos mokytojų Sigitos Čibinskienės ir Kristinos Grubinskaitės, su nuoširdžiu užsidegimu atsiliepė į Vabalninko Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų klebono ats. kpt. Jono Tamošiūno kvietimą nupinti bažnyčiai advento vainiką. Mokiniams tradicinis adventinio vainiko pynimas – tai ne tik praktinių įgūdžių įtvirtinimas, bet ir ypatingos bendrystės išraiška tiek su Vabalninko miesto tikinčiaisiais, tiek su kitais žmonėmis, kurie advento laikotarpiu aplankys Vabalninko bažnyčią.

Kartu su mokiniais pindamos advento vainiką profesijos mokytojos pasakojo, kad į Lietuvą adventas atėjo kartu su krikščionybe, nors neabejojama, kad kai kurios jo tradicijos yra susijusios ir su pagoniškais lietuvių papročiais. Primindamos adventinio laikotarpio bei vainiko tikrąją prasmę, akcentavo draugiškumo aplinkai svarbą šiuolaikinėje visuomenėje. Mokinius kvietė keisti įpročius, nes advento laikotarpis yra tinkamiausias ne tik susikaupti, apmąstyti savo gyvenimą, pasiekimus, bet ir išsikelti naujus tikslus atsisakant  taip mumyse įsivešėjusio paviršutiniško grožio bei dirbtino blizgesio siekimo. Turime pripažinti, kad gyvename „sergančioje“ visuomenėje, kuriai belaukiant šv. Kalėdų svarbiausia yra ne dvasiniai dalykai, tikrosios vertybės, bet šventinė eglutės išvaizda. Žiniasklaidos kanalais šaukte šaukiama, kaip madingai turime „aprengti“  2023 metų žaliaskarę, tarsi nuo to priklausytų mūsų ir mūsų vaikų ateitis. Eglė tampa pagrindiniu šių švenčių aksesuaru ir todėl jos puošimui metami didžiuliai pinigai su viltimi, kad tik jos išskirtinis grožis užtikrins gražesnius ir turtingesnius ateinančius metus. Tačiau retas žmogus susimąsto, kiek žaliaskarių miško puošmenų yra iškertama šiuo trumpu šventiniu laikotarpiu vien tam, kad paglostytų mūsų tuštybę.

Read more ...

Kūrybinė laboratorija interaktyvus „Kalėdinis atvirukas“

Lapkričio 22 d.  Suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi siluetai“ renginys vyko Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriuje. Kūrybinės laboratorijos metu besimokantieji kūrė interaktyvų Kalėdinį atviruką.

Mokymus vedė informacinių technologijų mokytoja metodininkė Zita Janeliūkštytė.

Read more ...

Traktorininkų kursai

 

Kursai TR SZ

MANO DIENYNAS MYGTUKAS

MOODLE MYGTUKAS

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras

  • Skratiškių g. 6, LT-41156 Biržai

  • Telefonas: (8 450) 32 134

  • Mobilusis: +370 668 76068

  • El. paštas: info@btvmc.lt

  • Kodas: 302643724

  • PVM kodas: LT100012838915