Biologinė įvairovė sparčiai mažėja – vis daugiau gyvūnų rūšių nyksta dėl taršos, gyvenamųjų buveinių naikinimo, klimato kaitos ir intensyvios žmogaus ūkinės veiklos. Siekdama prisidėti prie šios problemos sprendimo, Centro mokinių ir mokytojų komanda lapkričio 24-28 d. dalyvavo Aizkrauklės profesinės vidurinės mokyklos organizuotame projekte „Planetos ateitis: aplinkos ir biologinės įvairovės apsauga“ (projekto nr. NPJR-2025/10272).
Mokiniai ir mokytojai gilinasi į biologinės įvairovės mažėjimo priežastis, mokėsi suprasti gyvūnijos ir augmenijos tarpusavio ryšius, kurdami mitybos grandines, praktiškai prisidėjo prie gyvūnų apsaugos, rengė infografiką „Kaip išsaugoti biologinę įvairovę?“, projektavo ir konstravo tarptautinį vabzdžių viešbutį, tyrė oro užterštumą pagal kerpių paplitimą bei dalyvavo orientaciniame žygyje Aizkrauklės apylinkėse.
Po edukacinių veiklų mokinių ir mokytojų komandos galėjo apsilankyti botanikos sode ir oranžerijoje Salaspilyje, tyrinėti Gamtos muziejų Rygoje, aplankyti žymiausias vietas Rygos senamiestyje. Dieną projekto dalyviai užbaigė pasitikdami saulėlydį Šv. Petro bažnyčios bokšte. Smagu buvo susirasti naujų bendraminčių ir mėgautis svetinga aplinka. „Maži žingsniai šiandien – dideli pokyčiai planetai rytoj.“


























