Trijų mėnesių trukmės projektas „Statybinių antrinių žaliavų panaudojimas floristikoje“ baigėsi. Šis laikas nei mokiniams, nei mokytojoms neatrodė ilgas, bet buvo kupinas nerimo, kūrybinio džiaugsmo ir paieškų.
Projekto idėja kilo grįžus iš stažuotės Malagoje, kur ypatingas dėmesys buvo skiriamas tvarumui. Atrodo, tokios dvi skirtingos specialybės apdailininko ir floristo susivienijo, dirbdamos ir siekdamos galutinio rezultato.
Projektas prasidėjo integruotomis pamokomis, kuriose mokytojos papasakoja apie tvarumo svarbą ir galimybes, kaip panaudoti antrines statybines žaliavas floristikoje. Mokiniai burtų keliu buvo suskirstyti į komandas (1 floristas + 1 apdailininkas), kur dirbdami grupėmis pasirinko, kokį kūrybinį darbą atliks. Prasidėjo įtemptas kūrybinis procesas, kurio metu buvo visko: nusivylimų, abejonių ir pergalių. Mums, mokytojoms, malonu, kad mokiniai bendrauja tarpusavyje kurdami ir įgyvendindami idėjas. Nors kelias ilgas ir nelengvas, su nekantrumu laukėme galutinio rezultato.
Projekto pabaigoje buvo surengta paroda, pasidalinta asmenine darbo patirtimi gamybos procese, įvardytos sėkmės ir nesėkmės, tvarumo svarba kiekviename kūrybos proceso etape. Apdovanotas geriausias darbas, kurį bendruomenė išrinko balsuodama. Nugalėtojais tapo floristo MPMP 128 grupės mokinė Rasa Pančkauskaitė ir apdailininko MPMP 126 grupės mokinys Ramūnas Balčiūnas, kurie buvo apdovanoti prisiminimo dovanėlėmis ir diplomais.
Mokytojos Ingrida, Jolanta